V případě zájmu o vystoupení Václava "Upíra" Krejčího na Vaší akci, neváhejte mě kontaktovat ZDE.


DRUHÉ NEJVĚTŠÍ KLÍČOVACÍ – GREEN SCREEN - STUDIO V PRAZE - Klikněte ZDE pro více informací


Klikněte pro audio uklázky


Nová kniha v prodeji

Šťastné hororvé mládí

Kniha psaná autorem života Upírem Krejčím, bez servítek, bez obalu. Začíná ještě před jeho narozením a převážná část je upřena na jeho mládí. Ale je to víc, je to horor, jsou to crazy příběhy hlubokého vyznání, neopakovatelné zážitky i jemu vlastní situační humor. Dozvíte se, koho celý život miluje a má za boha, koho nenávidí. Především vás překvapí svou pravdomluvností, otevřeností, se kterou se na veřejnost normálně nechodí. Zajímavá je výpověď o rodném Rakovníku, komických postavách, učitelkách, kamarádech, kapelách... Upíra budete střídavě litovat, odsuzovat, ale také ho budete nenávidět a zároveň milovat... Možná i chválit, za to, jaký je dnes, jak to všechno mohl zvládnout a neztratit humor. Častokrát se zasmějete, ale také knihu odložíte, protože se vám zatají dech a nebudete chtít pokračovat ve strachu, jak to dopadne.

Otevřete knihu a začínáme... rokem 1953.
A pak narozením Upíra Krejčího: 13. 10. 1955.


Besedy, uvádění, vystoupení pro Vás

Máte zájem o vystoupení pro děti, dospělé i seniory? Máte zájem o besedu s mou, či hledáte uvádějího Vaší akce?
Pro kulturní domy, knihovny, školky, školy, firmení akce, hotely, domy seniorů, kavárny, atd.. Neváhejte mě kontaktovat!

...a malá videoukázka jedné z mých besed:


Denní aktualita - nemusí být vždy elita


Vzpomíkna na odcházení... ale dovolte, v tom nejlepším...
3.3.2012

VEŘEJNOSTI ZA TO DÍK, POLITIKŮM, NE!
Fejeton níže napsaný, jsem začal psát tři dny před Štědrým večerem. Proč to zveřejňuji až teď? Pardon, chtěl jsem vědět jak se veřejnost zachová. Veřejnost nezklamala, veřejnosti za to velký dík. A opravdu, od chvíle, kdy jsme se dozvěděli, tu velice smutnou šokující zprávu, že zemřel Václav Havel, my všichni slušní lidé, začali jsme truchlit a to zarmoucení trvá.
A ještě jeden důvod jsem měl, proč jsem to nezveřejnil, protože jsem se bál velkých emocí.
Tak až nyní mě dovolte tentofejeton…


Je ráno…20.12.2011
Nacházím se v pietě, jako celý český národ a celý svět, za Váženého pana presidenta Václava Havla, jeho smrt mě zasáhla upřímně opravdu hodně, je to člověk, který pro mě „udělal“ Sametovou revoluci –  a budu si ho za to vážit celý život a věřím, že nejen já, ale i celý svět navždy!
V očích slzy, smutek na duši, se měnil ve chvíli, kdy jsem zjistil, že vláda se zbláznila a rozhodla, že nařídí tři dny povinného smutku ?! Okamžitě mě bylo jasné, že budeme papežtější než Papež, že nohsledi zruší co půjde, a taky jo ! Začalo to chlubením některých měst, že ruší i Vánoční trhy, vždyť ti lidé celý rok vymýšleli vyráběli, aby  prodali, a oni jim to znemožnili. A pak to přišlo! I mě všechny představení zrušili. Přišel jsem o peníze se kterýma jsem počítal, a teď nemám na rodinné dárky. A k těm slzám v očích přidává se zoufalý vztek! Kdo mi dá ten ušlí zisk? Vláda, která si ten smutek vymyslela? Vzkazuji  vláďe: Každé rušení kultury je pokrytectví a hloupost alibistická. Věřím, že pan Havel by toto nikdy nedovolil. Ale hokej se hrát bude, co?! /a taky se hrál/ Kim čon il, měl dva dny smutku a byl diktátor. Vždyť tohle ani bolševik neudělal když zemřel Brežněv !
Proč mě a hlavně dětem zrušili Mikulášské představení. Proč !!! Když mě umřel tatínek, a toho jsem měl rád mnohem víc než pana Havla, což jistě chápete, ten den jsem večer hrál a zrovna velikou srandu, a jeho důstojnost jsem určitě nezneuctil, ani nepošpinil. Všechna čest všem, který nezrušili představení, stačilo před představením uctít památku, minutou ticha, či panu Havlovi poděkovat potleskem.
A navíc se bojím, bojím se davu plného emocí, aby nezjistil, že naše Vánoce budou příliš veselé. Nemám vše raději přehodnotit a dárky již barevně zabalené, přebalit do tmavšího, smutnějšího balícího papíru…aby mě manifestační dav nelynčoval ?
Závěrem, odlehčím, abych se s toho nezbláznil. Napadá mě vtip, který vymyslel Ivan Mládek: Říká žena muži „Já se nemůžu milovat, zemřela mě teta.“ „Tak se budeme milovat pomalu a smutně!“ a milovali se…
Vždyť láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí. Ve mně, ale teď bojuje nenávist s láskou… co s tím ?

Abych to odlehčil...
Teď zrovna piji...
a někdo s piety...
taky je možné pít s pietou
a to teď dělám… je 23.12.2011 – 23.00 hod

P.S. /a již opilí si říkám/ Dalajlámo, proč si nepřijel o měsíc později, o dva později mohl tu Václav Havel ještě být…Egypt... a přání... TV POHODA
17.2.2012

Tak to jsem já... a jásám si v Egyptě. Týden... v hotelu Sharm el Sheikh jako Šejk? Teplo, až se to nedalo vydržet, ale to je z počasí to, co vlastně jediný vydržím. Doma nám zamrzla voda a naštvalo mě i to. A prý vezmou Dádu Patrasovou do ČT zpět. Což jí samo přeji, a teď čekám, že zavolají i mě... Protože oni to dělají skvěle a já jsem taky skvělý!

A dobrá zpráva, Dr. Železný koupil TV Pohoda, které jsem pomáhal na svět. Radim Pařízek je dobrej řízek, kamarád. Tak snad mě tam vezmou, když ČT ne. Platím poplatky a zájem o mne nemají. Pane Železný, když mě povoláte, tak se já, Upír, hlásím do služby,  jako tenkrát, třeba i za třetinu své ceny. To mě za to stojí, protože jste nejlepší šéf, kterého jsem měl možnost poznat a který TV opravdu rozumí ! Držím už teď palce.7.2.2012 - slaví 70 let Ivan Mládek
7.2.2012
Ivan Mládek, Honza Mrázek, Ivo Pešák a ?

Na fotografii Ivan Mládek, Honza Mrázek, Ivo Pešák a ? Foto z natáčení TV Country zábava, Zábavný pořad, který psal Ivan Mládek se natáčel 11 let, každý rok 10 dílů, to bylo srandy. Ivan je génius a já jsem rád, že jsem byl u toho, že si mě vybral.

7.2.2012 - slaví 70 let  Ivan Mládek, a já mu naspal do jednoho bulváru, kde mu věnují větší prostor, toto přání...


Ivane Mládku teprv sedmdesátku?
Kamaráde z největších, přeji Ti hlavně zdraví a dlouhá léta….
A k tomu, co už dávno máš:


Zdravý rozum, zdravou mysl pro humor, zdravou lásku /i ke mně/, zdravá auta /hlavně Ameriky/, zdravou antiperspektivu, zdravé nápady: hudební, textařské a vůbec všechno zdravé… hlavně to mládí co máš.

Tobě na zdraví, ať žiješ… slavím s Tebou,
Tvůj kamarád a člen týmu v záloze, Václav Upír Krejčí
P.F.2012
31.12.2011

Vám přejeme všechno NEJ, NEJ,NEJ !
A po celý rok 2012
Ať je Vám HEJ,HEJrup !
To Vám přeje UPPrvní reakci... na pořad Tandem
8.12.2011

První reakce, na pořad na Tandem s J.Rosákem ?

Poslal... skvělou reakci Milan Baroš

Poslouchal jsem tvůj pořad v radiu dvojka.Netušil jsem,že jste byli s Ivanem Pešákem parťáci,pokud bys chtěl pokračovat v podobném stylu,možná bych mohl Ivana zastoupit.Už jsme se jednou potkali.Omlouvám se za tykání,pokud si nevzpomeneš,zapomeň na to.Moderoval jsem vám vystoupení na závěr mim školy s Kaftanem s aparaturou na jevišti,asi to byl začátek MIM tria.Já jsem pak pokračoval jako profi diskžokej u Sředočeské agentury a souběžně jako folkový solista s kytarou a s pořady pro děti-divadlo jednoho herce s písničkami " Malované divadlo Chlupáče Juka" a v soukromé válce proti komunistům za všechna příkoří,která napáchali naší rodině,mně osobně a celé republice. To jen naokraj,ale vracím se k původní nabídce -česká verze ZZ TOP-to byl skvělý nápad.Máš babu,další krok je na tobě.Mně zas umřel Karel Černoch a muziku a dětské pořady to já rád.Moc rád.Zdraví Milan Bartoš,Praha 9, Elektrický farmář. Odeslano z adresy:85.70

Kdo bude chtít, sejdeme se na Andělu v Praze... 22.12.20012Jan Rosák a Upír - TANDEM
22.11.2011
Jan Rosák a Upír po natočení pořadu Tandem ČRo

Ano my jsme byli tandem, tedy já byl host pořadu Tandem Jana Rosáka, kamaráda. Dík Honzo

P.S. Dva vousáči tankují super... zábavu, no snad, hahaha, to uslyšíte

...vysílat se to bude na ČRo Region  8.prosince

hurááááá

 

Krásný adventní čas přeje Up

A Ježíšku ?!  Dárky nám kupRozohovor v Metropol TV
1.11.2011


Zemřel... Bedřich Zelenka st. - Lustvisihák
14.10.2011
Na mých 40cátinách, JÁ, můj otec v zadu... a Bedřich Zelenka

Smutním... 

...zemřel tatínek mého velkého kamaráda z vojny... Bédy Zelenky /Zelenka z rodů těch nejslavnějších... /strýc/Zelenka: Sňatky z rozumu, a jejich syn natočil Knoflíkáře, s tím jsem si hrával v Kytlici a dokonce existuje film, který jsme točili, pak už si ale na mě nevzpomněl.../ 

A teď vážně 

Zemřel... Bedřich Zelenka st. - Lustvisihák, vynikající autor, vymejšleč, gagman, člověk, kterého bych dnes potřeboval, aby stál jako hlavní gagmen za mým týmem... škoda dnes už takový nejsou... jsou jen vyděrači... vymlouvači... a hlavně vykradači nápadů... 

Jsem rád, že jsem pana Bédu poznal... Dnes už vím, že předběhl dobu humoru, min. o sto let. Byl člověk, který měl opravdický talent, uměl naslouchat a pak s toho udělal vtip. 

Říkával... 

„Když mi umíral strýc, který byl sečtělý, měl přehled o všem, měl stánice ze všeho možného, uměl Latinsky, Vlámsky, Německy, Anglicky a když umíral, volal jsem na něj ´Strýčku proč si to všechno bereš do hrobu, vždyť já se to budu muset učit všechno znovu! To je nespravedlivé´ !!!“

Díky němu jsem poznal v roce 1973 pana Brodského a paní Brejchovou, kteří žili s ním v domě nad rozhlasem... a se všemi jsem  trávil Silvestra.

Pan Zelenka nosíval nejmodernější diplomatický kufřík, který když otevřel, byl plný našitých gumiček z tepláků a v nich zastrkané skleničky, krabičky, tubičky, a to vše bylo plný léků. Byl to totiž celoživotní hypochondr... A vidíte, dožil se tak vysokého věku.

Čest památce pana Bedřicha Zelenky, čest velkému humoristoviDík všem za přání k mým narozeninám
13.10.2011

Narodil jsem se do doby dávno minulé… V rakovnické nemocnici, bylo to v pátek třináctého, v půl čtvrté ráno, jak u blbejch, v normalizační době roku padesát pět. Když mne omyli a přinesli matce, ta na místo, aby se radovala vykřikla, „To není můj, ten je tyyyýýýííí cikánky co rodila vedle.“ Matka tak vyváděla, že děti museli vyměnit. A je zajímavé, že té rómce prý to bylo úplně jedno. Dodnes nemám jistotu, zda měla pravdu. 

Zároveň jsem se narodil i do pokusné doby, která myslím trvá až dodnes, pořád na nás někdo něco zkouší. Tenkrát lékařští vědci vymysleli, že dítě do jednoho roku musí ležet, kvůli páteři a zdravému vývoji vůbec. Tenkrát se nemluvilo na dítě v bříšku, jako tomu je teď. Tenkrát se na dítě nemluvilo ani do jednoho roku. Dělalo se na něj jen „ťuťu ňuňu.“ Později mi táta vyprávěl, „To jednou přišla na návštěvu kamarádka tvé máminky, ta tu byla vlastně pečená vařená a klábosily. A ta kamarádka si všimla, že na ně koukáš, zarazila se a povídá šeptem, ´…hele, Otylko, podívej, ten tvůj kluk na nás kouká, jako by nám rozuměl.´ A matka na to, ´ale prosím tě, dyť je to ještě blbej kojenec.´Když jsi se snažil sedat matka ti tu hlavičku pořád tlačila zpět na polštář, abys ležel. Jak vědci chtěli.“ A já na to „Hele tati, a řekni mi, ty kouříš, matka kouří, ségra kouří, proč mě to tak strašně nechutná, a navíc ani ten kouř nesnáším?“ „Tak se zeptej matky, když tě nosila v bříšku, tak hulila jak fabrika, tys v tom bříšku byl jak v plynové komoře. Ona tě tam vlastně dusila.“

 

To je úrovek knihy, kterou jsem začal psát...

Mějte se fajn

Váš dnešní oslavenec Upír KrejčíV Paříži
29.9.2011

Celá rodinka jsme si vyjeli na prodloužený víkend do Paříže. Nasávali štěstí, radost, pohodu... Od 29.9. do 3.10.  koukali na tu celkovou nádheru Paris... šplhali po Eifelovce, leželi u Sacre Coueru, hráli na honěnou u Notre Dame, lezli do metra, seděli v prvním patře vyhlídkového autobusu, abychom za krátkou dobu viděli, o co bychom přišli kdybychom jen chodili... a pak se závěrem houpali na houpačkách, v Disneylandu. Projížděli n lodičkách v podzemí s pirátama s Karibicu. Atd. atd.

Bylo to famózní... úžasný... lepší než, ještě nejlepší !!!


: <- 80 :: 90 :: 100 :: 110 :: 120 :: 130 :: 140 :: 150 :: 160 :: 170 :


Denní aktualita...
Curriculum a tohle víte?
Upír - co vše dokázal...
Hit,hit, hurá - písničky Michala Peška a Upíra Krejčího
Media - co píšou... Upír TV Videa
Ivo Toman: O úspěchu s úspěšnými... V.I.P. Prostřeno
Moderování Zpívání Představení pro dospělé Představení pro děti Dívčí válka Divadlo Pavla Trávníčka Mimtrio Čundrcountry šou
Knihy mnou napsané Audio CD Kniha on-line: Krásné hororové dětství Básně Články vyšlé
Ulice Legrace
Mezinárodní den smíchu
Fotka s podpisem Fotky - osobní Fotky - se slavnými Fotky - herectví Fotky - pro media Podpisové karty

Weby Kontakt

Zasílání novinek:   Partner UPTV

   © Václav Upír Krejčí | Design & Script: Jiří Sychra / wwwbrno.cz .