V případě zájmu o vystoupení Václava "Upíra" Krejčího na Vaší akci, neváhejte mě kontaktovat ZDE.


Klikněte pro audio uklázky


Nová kniha v prodeji

Šťastné hororvé mládí

Kniha psaná autorem života Upírem Krejčím, bez servítek, bez obalu. Začíná ještě před jeho narozením a převážná část je upřena na jeho mládí. Ale je to víc, je to horor, jsou to crazy příběhy hlubokého vyznání, neopakovatelné zážitky i jemu vlastní situační humor. Dozvíte se, koho celý život miluje a má za boha, koho nenávidí. Především vás překvapí svou pravdomluvností, otevřeností, se kterou se na veřejnost normálně nechodí. Zajímavá je výpověď o rodném Rakovníku, komických postavách, učitelkách, kamarádech, kapelách... Upíra budete střídavě litovat, odsuzovat, ale také ho budete nenávidět a zároveň milovat... Možná i chválit, za to, jaký je dnes, jak to všechno mohl zvládnout a neztratit humor. Častokrát se zasmějete, ale také knihu odložíte, protože se vám zatají dech a nebudete chtít pokračovat ve strachu, jak to dopadne.

Otevřete knihu a začínáme... rokem 1953.
A pak narozením Upíra Krejčího: 13. 10. 1955.


Besedy, uvádění, vystoupení pro Vás

Máte zájem o vystoupení pro děti, dospělé i seniory? Máte zájem o besedu s mou, či hledáte uvádějího Vaší akce?
Pro kulturní domy, knihovny, školky, školy, firmení akce, hotely, domy seniorů, kavárny, atd.. Neváhejte mě kontaktovat!

...a malá videoukázka jedné z mých besed:


Denní aktualita - nemusí být vždy elita


Něco o 17. list.o.padu
17.11.2008

Povzdech nad tím fantastickým dnem 17.listopadem, a následným dopadem… A pokusem o dnešní vzkříšení lidstva českého aneb, ALE…

Také jsem si myslel…že jednoho krásnýho dne půjdou..., jak je to v tom vtipu… kdy Pepíček kouká za hlubokého socialismu z okna a učitelka se ho ptá, „Pepíčku, co by dneska šlo…?“ „Ale táta říkal, že jednoho krásného dne půjdou komunisti dopr… tak dneska by to šlo.“                                             Byl to opravdu krásný den, ten 17.listopad, totiž ono to fakt šlo! No je odstranit… Ale ono ne! Prý přeci nebudeme jako oni. Jen vzpomeňte kdo to říkal…  My jsme je silou manifestační moci /alespoň jsme si to tak mysleli/ vyhodili, oknem, ale škoda - zapomněli jsme zavřít dveře. Protože, oni se se ctí jimi vrací, ale - hlavně díky nám. A tím pádem, jak vidno – škoda, žádnej 17. listopad to zcela nevyřešil.

Zažil jsem ten přenádherný den - 17. listopad 89 - zažil jsem ho a mohl bych i vyprávět... kdo všechno z umělců tomu ještě nevěřil i po několika dlouhých týdnech, a jaké to byli celebrity, které dnes dělají, že možná oni za to vzali nejvíc.

A teď! Dovolte mi, abych doplnil to mé vzpomínání na den „D“ jako na začínající demokracii, kterou si vysvětluje v našem národě každý po svém, výrokem:                                                                

Zdeňka Trošky: "Tenkrát komunisti nebyli už ničeho schopni, na rozdíl od dnešních politiků, kteří jsou schopni naprosto všeho."

Co tedy závěrem? Ať žije 17.listopad... ale klidně ještě nějakej i další v pořadí, ale - moc prosím - už konečně, hodně víc doprava!

Takže ne oranžový smutek - listoPÁDU, ale aspoň modrého ZÁŘÍ.S čeho mám radost, z čeho nééé, a co mě čeká...
1.11.2008

Radost mám: ... pan Mach schválil náš nápad na jeho reklamní kampaň pro http://www.automach.cz/. Zpíval jsem na oslavě osmého výročí Banco Casina spolu s Ivetou Bartošovou, Petrem Mukem, Jirkou Krampolem, uváděl Jirka Pomeje. Vymyslel jsem program do O2 Arény, na každý měsíc a předal Sazce. Dopsal jsem námět na Dětský televizní pořad, Pytlík času. A hurá 18.11.2008 budeme mít premiéru zájezdového představení v Branickém divadle - Dobrý večer všem. Srdečně zvu!

Co mě čeká... v úterý 4.11. s rodinou letíme do Egypta, a na to se těším, odpočinu si, jsem "nějakej vyhořelej", abych nasál energii, sice se tam budu učit na nové představení, ale určitě se budu snažit přečíst knížku, kterou mi žena Zuzanka doporučila.

Přátelé vše dobréOmlouvám se, že jsem dlouho nic nepsal
22.10.2008

Vypadá to jako že se flákám, ne

Dnes jsme obdrželi hotovou obálku k nové knize, kterou jsme my autoři: Upír, Brutální Míla Barták a Petr Pivrnec Urban, odevzdali, kniha ponese název

slabikLHÁŘ   /klikněte a podívejte se/

Je důvod napsat slovem úvod…

…než vznikne ale slovo, na začátku je vždy písmeno… Jen s písmeny bychom se ale nedomluvili, vlastně ani nevíme jestli nemáme písmen málo a tím se ochuzujeme. Tak buďme rádi za naše Abecední písmena, i za jejich kombinace – slabiky – variace – slova. Věřme, že není písmeno, které by nemělo svůj význam, všechna jsou ta nejdůležitější…. někdy.  A tudíž co víme bezpečně, ani jednoho písmena se nesmíme vzdát. Používejme je hojně, libovolně, nahodile, neobvykle i klasicky. Některá mohou mýt i význam. Některá jsou odsouzená do slabik, některá pak těžko vyslovitelná, jiná se i hůře píší. A to je zajímavé, žádné to písmeno samo o sobě není vhodné, nevhodné, ani citlivé, sprosté natož hodné nebo zlé. To jen my je nějak používáme, často také zneužíváme. Sestavujeme z nich slova, která umí pohladit, ale í zabíjet. A to už jde častokrát do tuhého, slovem končí sranda a nebo právě začíná. Slovo, to je nositel myšlenky, nadávky, daru i pomsty, slovem končí  nebo vzniká láska. Ale takový je život… se slovy.

Přesto si vytvářejme ze slov věty… a slovní zásoby. A nejen pro někoho, proti někomu, stačí jen pro sebe. Dělejme z českého jazyka jazyk bohatý. Nedopusťme aby se z něho stal jazyk mrtvý.

A není to vlastně výzva pokračovat v této knize? …Pojďme si tedy hrát s písmeny, slabikami, slovy, větami…

a hlavně s myšlenkami. Tak vstup kdo s humorem začíst se cheš…

O křtu knihy dám vědět...

 Křest knihy - TALK MARATON
5.6.2008

...neuvěřitelně rychle, téměř v rekordním čase, vydalo, moje oblíbené nakladatelství XYZ, knížní podobu projektu Talk maraton 2008. Před dvacítkou novinářů, za asistence excelentních kmotrů jsme "přivedli knížku na svět"... Jana Bobošíková, Václav Upír Krejčí, Jaroslav Svěcený, Petr Novotný, Petr Zvěřina z Václaváku, Zdeněk Šarapatka, rektor Luboš Chaloupka, fotomodel Milan Ruchař a mistr Jan Saudek. Celý křest skvěle moderoval kolega z Frekvence 1 Petr Suchoň a v paláci knih Luxor na václavským Václaváku bylo plno. Knížka z Talk maratonu je na světě, nakladatelství XYZ - knihy má v nabídce svůj "nejrychlejší" titul a první náměstek ministra mindráků - Jan Rejžek má o čem psát... :-) ... X. 

To napsal Xaver na své web www.xaver.cz stránce a mě se to TALK líbilo, že jsem to jen přetáhl na svoje...

Nejvíc se mi líbáčkuje Ministr Mindrák Rejžek, ještě bych mu dodal bez "trofeje", Rejžku, Rejžku vystrč růžky ať Ti konečně můžem dát přes parůžky... KANIBAL... 28.5.2008 HRAJE V ČT FOTBAL
27.5.2008

Kanibal startuje.

Reggae skupina Kanibal ve složení: herec David Suchařípa, komik a bavič Upír Krejčí, herečka Eva Čížkovská, zpěvačka Petra Zámečníková a imitátor Libor Petrů začíná své působení na české scéně velmi netradičně. Ačkoliv skupina má připraveny reggae songy se kterými se v brzké době představí veřejnosti, její premiérové vystoupení je 28.5.2008 v televizním pořadu - Fotbalista roku a to hned z jiného soudku. Písnička - Kdo nekope není Čech je určená široké fotbalové veřejnosti a především samotným fotbalistům jako poděkování za postup na Euro 2008 a zároveň by měla být po hitu Zelená je trává dalším songem, který se vryje do srdcí všech našich fanoušků. Název české fotbalové skoro Euro hymny, kterou napsal Libor Petrů s aranžmá Patrika Foxe - Sežereme za živa, napovídá o názvu skupiny. Choreografii si vzal na starost „největší kreativec a myslitel“ Upír Krejčí, který ostatní členy šokoval a vybavil je nezbytnými pomůckami /v tomto případě ryze sportovními/, že i frontman skupiny David Suchařípa byl z výtvarné práce Upíra zcela unešen /pomáhal výtvarník Milan Eberle/. Dokonce si museli i obě dámy dle textu odhodit blůzy. Co odhodí příště? Máte se na co těšit. Ať chcete nebo nééé! KANIBAL JE TADY! A je k sežráníííí.


FÓR UM - křest
25.5.2008

PRAHA - 23.4.2008 v 17.00

Zdeněk Vrba, Kristiana, Upir, Michaela Dolinová a Jan Čenský

Jan Saudek - dvakrát potěšil, přišel na Křest a kniha se mu líbí ! Děkuji mistře JeneDruhý Křest knihy FÓR UM v Brně
24.4.2008

Julián Záhorovský, Xaver Veselý, Živá kniha, Bob Frídl, Upír

též viz. videa

 

...a živou knihu FÓR UM, vymyslela a nakreslila slavná malířka Barazi, to je fór i um zároveň, děkujiLoučení s Karlem Černochem... poslední
4.1.2008

Škoda, že je mezi námi málo lidí, které by chtěl mít člověk za kamarády… když jsem s Tebou byl, ten pocit, že jsi kamarád, měl jsem vždycky. Tenkrát, když Ti odešel Jirka Wimmer, potěšilo mě, že jsi mi nabídl, abychom spolu udělali dvojici, moc mě to potěšilo, a také jsem moc chtěl. Ale nějak nám to nevyšlo. A pak se to možná podařilo Jardovi Večerníčkovi: natočili jsme spolu Večerníčkův pilotní pořad Pivní magazín, my dva jako průvodci v pití. Já jako Black a ty Karle jako pan White, jeden který nepil a druhý který pil moc a každý toho druhého přemlouval k opačnému…, šlo nám to znamenitě. Nakonec bohužel žádná televize tento pořad nevzala.

Úplně prvně jsme se potkali v roce 1984, na natáčení televizního pořadu Možná přijde i kouzelník. Byl jsi umělec, který nás hned začal uznávat a hned se s námi bavil. O mnoho let později jsme spolu jezdili turné pro Nedělní Blesk, při kterém jsme zažili kus hezkého, vtipem naplněného života. Možná až na příhodu v Tišnově na náměstí. Tam jsme se podepisovali všem, a taky jedné pěkně vyvinuté krásné dívce. Ta stáhla tričko ani podprsenku neměla, a řekla "Každý se mi podepíšete na jedno prso…" a my jak malí, naivní puberťáci, jsme podepsali… Když odešla, přistoupil k nám pán s profi foťákem a řekl, "Tak pánové, té holčičce bylo čtrnáct let. Co dáte, aby to nevyšlo zítra na titulu Blesku?". "Co pijete?" zeptal jsi se Karle okamžitě, "Vodku." odpověděl drzý paparazzi. A tak jsme rychlostí toho blesku zařídili, aby dostal dva kartony vodky a stejně se dodnes třeseme, aby to nevyšlo… 

Dík, že jsi mne také ještě nedávno pozval do svého posluchačsky oblíbeného pořadu na Regině, který jsi moderoval spolu se synem Markem… cítil jsem se tam víc než dobře, pustil jsi mi muziku, kterou mám rád a také nechal zahrát naši Dýza Boys o které jsi prohlásil, "Upíre, je to dobrá prdel…" Nechal jsi mne říct co jsem chtěl a ještě jsi se tím, co jsem říkal, dělal, jak se tvářil… bavil. Vím, každý komediant to má rád, ale kruci, když toto udělá kolega kolegovi, není nic lepšího… Byl jsi fakt úžasný parťák… směsice mezi otcovským kamarádem, šmrcnutý nejmilovanější babičkou, která si mě adoptovala.Když jsem se dozvěděl, že ležíš v nemocnici Motol, tak jsme Tě s Jardou Večerníčkem navštívili. Bylo to po té hrozné havárii, a tys vyprávěl co jsi zažil. To se nám tajil dech, podle toho co jsi vyprávěl, Karle, jsi se znovu narodil. Slíbili jsme Ti, a to jsme dodrželi, že to hlavně novinářům vyprávět nebudeme.A Karle Andělské Vánoce jsem dělal jen kvůli Tobě i když za to nebyli žádné peníze. Hrozně jsem tam vymrzl, ale nevadilo to. Bylo to vyvážené tím hřejivým, že jsem s Tebou sedával v kavárně, ze které jsme si udělali šatnu, zázemíčko a vyprávěli si a vyprávěli… A pak jsi si dělal srandu, že jsi zcela vyměnil šatník, a na stará kolena sis musel koupit úplně všechno nové, protože si zhubnul. Vím, už Ti nebylo dobře, ale nedal jsi to na sobě znát a byl jsi jako vždy báječný. A já jsem Ti snad na ty nepříjemné bolesti, dal chvílemi zapomenout svými historkami, názory, a mými fórečky. 

I když jsme si ještě volali, tak naše naposledy co jsme se viděli, bylo na slavnostním znovuotevření restaurace… La Bodega. Když jsi mě viděl přes okno, jak jdu se svou ženou, vyběhl jsi ven, abys nás pozdravil. A zase jsme si dělali srandičky, které Tě se mnou bavili… Co si pamatuji, vždycky jsi chtěl ode mne slyšet nějakou anekdotu, které jsem Ti rád vyprávěl, protože jsi byl nejen dobrým vypravěčem a glosátorem, ale také vynikajícím posluchačem… dík.

Taky jsme měli společného kamaráda muzikanta, který s Tebou léta hrával, Jirku Pertla, vynikajícího skladatele, který pro mě také napsal několik výborných písní. Tobě se jedna líbila, ale byl jsi rozumný a nad věcí a velkorysý a nechal jsi mi ji, i když jsi věděl, že já z ní hit neudělám a Ty bys udělal stoprocentně.

A Karle to vlastně ani nevíš, že jsem si od něho nechal vyprávět nějaké příhody, abych je mohl dát do mé knihy, ale kruci fix to mělo být pro Tebe překvapení a tys mě překvapil svým nečekaným, nechtěným odchodem, a z toho se teda nevzpamatuji, nikdy…

A tohle je naše poslední fotka, my dva a čas s Lamborgíny… to nás fotila moje žena Zuzana.

Když mi přišla ve čtvrtek 27.12.2007 brzo ráno SMS, a já jsem jí se slzami v očích, s hlasem zajíkajícím, četl mé ženě, "Dnes ráno zemřel kamarád - zpěvák Karel Černoch", prosmutněl náš život, a vzpomínali jsme se vší vážností na Tebe.  Karle, charakternějšího člověka v našich uměleckých svérách neznám… A jestli ten umělecký život stál za to žít, tak kvůli Tobě určitě.

A proto, abys mi neodešel navždy, budu na Tebe pořád myslet.

Tvůj Upča, jak jsi mi říkávalPF - 2008
21.12.2007

 

 


Pro bohatšího Ježíška, pro Krista pána
Upír, Zuzi, Klára a Kristiana
s naším rodinným rájem, hrajeme si s P.F. 2008, a máme o Vás zájem
přejeme Vám pohodu Vánoční a pak i celoroční

 

Vykročte tou pravou sun krok
ať žijeme - Nový rok
a prosím levněji

 

...pohodové štěstí a lásku vzájemnou a zdraví větší
Václav Upír Krejčí

 Ježíškova schránka splněných přání
22.11.2007
Vhoď přání a ono se Ti splní

Je to asi dva roky, vystupoval jsem pro děti s představením Pekelně Mikulášská šou na Božím daru… a když to naše Klárka zjistila, okamžitě vyžadovala, "Táto, táto, já pojedu s tebou, musím vidět, kde ten Ježíšek bydlí." Celou cestu jsem vymýšlel jak se z toho vylžu… jak jí vysvětlím, že Ježíšek na Božím daru nebydlí, že bydlí někde jinde… "To je Boží dar? Táto." "Ano Klárko." "A kde tady Ježíšek bydlí…?" "Víš on tu má mít někde postavený zámek z ledu a sněhu a vašich přání… ale sníh nenapadl a tak rychle odjel bydlet, tam kde sníh napadl…" "Aha, tatí, takže to je všechno lež? A existuje vůbec Ježíšek? Vždyť nedávno jsem viděla velké plakáty že Česko hledá Ježíška, on se ztratil?" "Ne  Klárko, to si vymyslel jeden chytrolín, že na tom zbohatne, ale "zaplať Ježíškovi", se mu to nepodařilo… a je to dobře, vždyť Ježíška asi nikdo neviděl. A to je na tom to nejkrásnější, přinese dárky a zase neznámo kam na rok zmizí…" "A kam já si teď budu posílat přání… když tady to už nefunguje… a já na nějaké Neznámo, adresu neznám." A v mé hlavičce se zrodil nápad, Ježíškova schránka splněných přání… přijeli jsme domů a s manželkou Zuzankou jsme ji vyrobili, a takhle vypadá… Tato schránka má výhodu, je v přímém spojení s Ježíškem. Na Ježíškovi a na rodičích je jen, kdy schránku vyberou... to pak děti okamžitě hlásí: "Maminko, tatínku, Ježíšek už u nás opravdu byl a všechna přání si vyzvedl." Naše Klárka Ježíškovi dokonce posílá přes Ježíškovu schránku i vlastnoručně vyrobené dárky, dopisuje si s ním, maluje mu obrázky. Loni se s ním radila, jaký že ten dárek je ten nejlepší. A Ježíšek jí dokonce sám dárky doporučoval: "Doporučuji Ti, Klárko, aby jsi dostala knížku omalovánek… zdokonalíš se v malování. Přej si také krásnou knížku, abys lépe četla. A nezapomeň na tlusté ponožky, protože máš pořád rýmu." A to všechno pak Klárka chtěla a dostala. Letos už schránku pověsila na okno, a kolemjdoucí se radují a potěšen je hlavně Ježíšek, protože zezadu je napsáno - Děkuji Ti Ježíšku.                                                                                                                               Ještě pochybujete? Máme to v několika rodinách vyzkoušené, a těší nás skutečnost, že v čase Vánočním je to báječné stmelení rodiny a tato vskutku nová, až výchovná, Vánoční hra dotvoří příjemnou atmosféru tradičních českých vánoc.                                                                                             

Těším se, že mi budete psát, Váš    "Ježíšek" 

A my se těšíme na dárky a už teď "Děkujeme Ježíškovi"


: <- 80 :: 90 :: 100 :: 110 :: 120 :: 130 :: 140 :: 150 :: 160 :: 170 :


Denní aktualita...
Curriculum a tohle víte?
Upír - co vše dokázal...
Hit,hit, hurá - písničky Michala Peška a Upíra Krejčího
Media - co píšou... Upír TV Videa
Ivo Toman: O úspěchu s úspěšnými... V.I.P. Prostřeno
Moderování Zpívání Představení pro dospělé Představení pro děti Dívčí válka Divadlo Pavla Trávníčka Mimtrio Čundrcountry šou
Knihy mnou napsané Audio CD Kniha on-line: Krásné hororové dětství Básně Články vyšlé
Ulice Legrace
Mezinárodní den smíchu
Fotka s podpisem Fotky - osobní Fotky - se slavnými Fotky - herectví Fotky - pro media Podpisové karty

Weby Kontakt

Zasílání novinek:   Partner UPTV

   © Václav Upír Krejčí | Design & Script: Jiří Sychra / wwwbrno.cz .