V případě zájmu o vystoupení Václava "Upíra" Krejčího na Vaší akci, neváhejte mě kontaktovat ZDE.


DRUHÉ NEJVĚTŠÍ KLÍČOVACÍ – GREEN SCREEN - STUDIO V PRAZE - Klikněte ZDE pro více informací


Klikněte pro audio uklázky


Nová kniha v prodeji

Šťastné hororvé mládí

Kniha psaná autorem života Upírem Krejčím, bez servítek, bez obalu. Začíná ještě před jeho narozením a převážná část je upřena na jeho mládí. Ale je to víc, je to horor, jsou to crazy příběhy hlubokého vyznání, neopakovatelné zážitky i jemu vlastní situační humor. Dozvíte se, koho celý život miluje a má za boha, koho nenávidí. Především vás překvapí svou pravdomluvností, otevřeností, se kterou se na veřejnost normálně nechodí. Zajímavá je výpověď o rodném Rakovníku, komických postavách, učitelkách, kamarádech, kapelách... Upíra budete střídavě litovat, odsuzovat, ale také ho budete nenávidět a zároveň milovat... Možná i chválit, za to, jaký je dnes, jak to všechno mohl zvládnout a neztratit humor. Častokrát se zasmějete, ale také knihu odložíte, protože se vám zatají dech a nebudete chtít pokračovat ve strachu, jak to dopadne.

Otevřete knihu a začínáme... rokem 1953.
A pak narozením Upíra Krejčího: 13. 10. 1955.


Besedy, uvádění, vystoupení pro Vás

Máte zájem o vystoupení pro děti, dospělé i seniory? Máte zájem o besedu s mou, či hledáte uvádějího Vaší akce?
Pro kulturní domy, knihovny, školky, školy, firmení akce, hotely, domy seniorů, kavárny, atd.. Neváhejte mě kontaktovat!

...a malá videoukázka jedné z mých besed:


Denní aktualita - nemusí být vždy elita


Křest knihy - TALK MARATON
5.6.2008

...neuvěřitelně rychle, téměř v rekordním čase, vydalo, moje oblíbené nakladatelství XYZ, knížní podobu projektu Talk maraton 2008. Před dvacítkou novinářů, za asistence excelentních kmotrů jsme "přivedli knížku na svět"... Jana Bobošíková, Václav Upír Krejčí, Jaroslav Svěcený, Petr Novotný, Petr Zvěřina z Václaváku, Zdeněk Šarapatka, rektor Luboš Chaloupka, fotomodel Milan Ruchař a mistr Jan Saudek. Celý křest skvěle moderoval kolega z Frekvence 1 Petr Suchoň a v paláci knih Luxor na václavským Václaváku bylo plno. Knížka z Talk maratonu je na světě, nakladatelství XYZ - knihy má v nabídce svůj "nejrychlejší" titul a první náměstek ministra mindráků - Jan Rejžek má o čem psát... :-) ... X. 

To napsal Xaver na své web www.xaver.cz stránce a mě se to TALK líbilo, že jsem to jen přetáhl na svoje...

Nejvíc se mi líbáčkuje Ministr Mindrák Rejžek, ještě bych mu dodal bez "trofeje", Rejžku, Rejžku vystrč růžky ať Ti konečně můžem dát přes parůžky... KANIBAL... 28.5.2008 HRAJE V ČT FOTBAL
27.5.2008

Kanibal startuje.

Reggae skupina Kanibal ve složení: herec David Suchařípa, komik a bavič Upír Krejčí, herečka Eva Čížkovská, zpěvačka Petra Zámečníková a imitátor Libor Petrů začíná své působení na české scéně velmi netradičně. Ačkoliv skupina má připraveny reggae songy se kterými se v brzké době představí veřejnosti, její premiérové vystoupení je 28.5.2008 v televizním pořadu - Fotbalista roku a to hned z jiného soudku. Písnička - Kdo nekope není Čech je určená široké fotbalové veřejnosti a především samotným fotbalistům jako poděkování za postup na Euro 2008 a zároveň by měla být po hitu Zelená je trává dalším songem, který se vryje do srdcí všech našich fanoušků. Název české fotbalové skoro Euro hymny, kterou napsal Libor Petrů s aranžmá Patrika Foxe - Sežereme za živa, napovídá o názvu skupiny. Choreografii si vzal na starost „největší kreativec a myslitel“ Upír Krejčí, který ostatní členy šokoval a vybavil je nezbytnými pomůckami /v tomto případě ryze sportovními/, že i frontman skupiny David Suchařípa byl z výtvarné práce Upíra zcela unešen /pomáhal výtvarník Milan Eberle/. Dokonce si museli i obě dámy dle textu odhodit blůzy. Co odhodí příště? Máte se na co těšit. Ať chcete nebo nééé! KANIBAL JE TADY! A je k sežráníííí.


FÓR UM - křest
25.5.2008

PRAHA - 23.4.2008 v 17.00

Zdeněk Vrba, Kristiana, Upir, Michaela Dolinová a Jan Čenský

Jan Saudek - dvakrát potěšil, přišel na Křest a kniha se mu líbí ! Děkuji mistře JeneDruhý Křest knihy FÓR UM v Brně
24.4.2008

Julián Záhorovský, Xaver Veselý, Živá kniha, Bob Frídl, Upír

též viz. videa

 

...a živou knihu FÓR UM, vymyslela a nakreslila slavná malířka Barazi, to je fór i um zároveň, děkujiLoučení s Karlem Černochem... poslední
4.1.2008

Škoda, že je mezi námi málo lidí, které by chtěl mít člověk za kamarády… když jsem s Tebou byl, ten pocit, že jsi kamarád, měl jsem vždycky. Tenkrát, když Ti odešel Jirka Wimmer, potěšilo mě, že jsi mi nabídl, abychom spolu udělali dvojici, moc mě to potěšilo, a také jsem moc chtěl. Ale nějak nám to nevyšlo. A pak se to možná podařilo Jardovi Večerníčkovi: natočili jsme spolu Večerníčkův pilotní pořad Pivní magazín, my dva jako průvodci v pití. Já jako Black a ty Karle jako pan White, jeden který nepil a druhý který pil moc a každý toho druhého přemlouval k opačnému…, šlo nám to znamenitě. Nakonec bohužel žádná televize tento pořad nevzala.

Úplně prvně jsme se potkali v roce 1984, na natáčení televizního pořadu Možná přijde i kouzelník. Byl jsi umělec, který nás hned začal uznávat a hned se s námi bavil. O mnoho let později jsme spolu jezdili turné pro Nedělní Blesk, při kterém jsme zažili kus hezkého, vtipem naplněného života. Možná až na příhodu v Tišnově na náměstí. Tam jsme se podepisovali všem, a taky jedné pěkně vyvinuté krásné dívce. Ta stáhla tričko ani podprsenku neměla, a řekla "Každý se mi podepíšete na jedno prso…" a my jak malí, naivní puberťáci, jsme podepsali… Když odešla, přistoupil k nám pán s profi foťákem a řekl, "Tak pánové, té holčičce bylo čtrnáct let. Co dáte, aby to nevyšlo zítra na titulu Blesku?". "Co pijete?" zeptal jsi se Karle okamžitě, "Vodku." odpověděl drzý paparazzi. A tak jsme rychlostí toho blesku zařídili, aby dostal dva kartony vodky a stejně se dodnes třeseme, aby to nevyšlo… 

Dík, že jsi mne také ještě nedávno pozval do svého posluchačsky oblíbeného pořadu na Regině, který jsi moderoval spolu se synem Markem… cítil jsem se tam víc než dobře, pustil jsi mi muziku, kterou mám rád a také nechal zahrát naši Dýza Boys o které jsi prohlásil, "Upíre, je to dobrá prdel…" Nechal jsi mne říct co jsem chtěl a ještě jsi se tím, co jsem říkal, dělal, jak se tvářil… bavil. Vím, každý komediant to má rád, ale kruci, když toto udělá kolega kolegovi, není nic lepšího… Byl jsi fakt úžasný parťák… směsice mezi otcovským kamarádem, šmrcnutý nejmilovanější babičkou, která si mě adoptovala.Když jsem se dozvěděl, že ležíš v nemocnici Motol, tak jsme Tě s Jardou Večerníčkem navštívili. Bylo to po té hrozné havárii, a tys vyprávěl co jsi zažil. To se nám tajil dech, podle toho co jsi vyprávěl, Karle, jsi se znovu narodil. Slíbili jsme Ti, a to jsme dodrželi, že to hlavně novinářům vyprávět nebudeme.A Karle Andělské Vánoce jsem dělal jen kvůli Tobě i když za to nebyli žádné peníze. Hrozně jsem tam vymrzl, ale nevadilo to. Bylo to vyvážené tím hřejivým, že jsem s Tebou sedával v kavárně, ze které jsme si udělali šatnu, zázemíčko a vyprávěli si a vyprávěli… A pak jsi si dělal srandu, že jsi zcela vyměnil šatník, a na stará kolena sis musel koupit úplně všechno nové, protože si zhubnul. Vím, už Ti nebylo dobře, ale nedal jsi to na sobě znát a byl jsi jako vždy báječný. A já jsem Ti snad na ty nepříjemné bolesti, dal chvílemi zapomenout svými historkami, názory, a mými fórečky. 

I když jsme si ještě volali, tak naše naposledy co jsme se viděli, bylo na slavnostním znovuotevření restaurace… La Bodega. Když jsi mě viděl přes okno, jak jdu se svou ženou, vyběhl jsi ven, abys nás pozdravil. A zase jsme si dělali srandičky, které Tě se mnou bavili… Co si pamatuji, vždycky jsi chtěl ode mne slyšet nějakou anekdotu, které jsem Ti rád vyprávěl, protože jsi byl nejen dobrým vypravěčem a glosátorem, ale také vynikajícím posluchačem… dík.

Taky jsme měli společného kamaráda muzikanta, který s Tebou léta hrával, Jirku Pertla, vynikajícího skladatele, který pro mě také napsal několik výborných písní. Tobě se jedna líbila, ale byl jsi rozumný a nad věcí a velkorysý a nechal jsi mi ji, i když jsi věděl, že já z ní hit neudělám a Ty bys udělal stoprocentně.

A Karle to vlastně ani nevíš, že jsem si od něho nechal vyprávět nějaké příhody, abych je mohl dát do mé knihy, ale kruci fix to mělo být pro Tebe překvapení a tys mě překvapil svým nečekaným, nechtěným odchodem, a z toho se teda nevzpamatuji, nikdy…

A tohle je naše poslední fotka, my dva a čas s Lamborgíny… to nás fotila moje žena Zuzana.

Když mi přišla ve čtvrtek 27.12.2007 brzo ráno SMS, a já jsem jí se slzami v očích, s hlasem zajíkajícím, četl mé ženě, "Dnes ráno zemřel kamarád - zpěvák Karel Černoch", prosmutněl náš život, a vzpomínali jsme se vší vážností na Tebe.  Karle, charakternějšího člověka v našich uměleckých svérách neznám… A jestli ten umělecký život stál za to žít, tak kvůli Tobě určitě.

A proto, abys mi neodešel navždy, budu na Tebe pořád myslet.

Tvůj Upča, jak jsi mi říkávalPF - 2008
21.12.2007

 

 


Pro bohatšího Ježíška, pro Krista pána
Upír, Zuzi, Klára a Kristiana
s naším rodinným rájem, hrajeme si s P.F. 2008, a máme o Vás zájem
přejeme Vám pohodu Vánoční a pak i celoroční

 

Vykročte tou pravou sun krok
ať žijeme - Nový rok
a prosím levněji

 

...pohodové štěstí a lásku vzájemnou a zdraví větší
Václav Upír Krejčí

 Ježíškova schránka splněných přání
22.11.2007
Vhoď přání a ono se Ti splní

Je to asi dva roky, vystupoval jsem pro děti s představením Pekelně Mikulášská šou na Božím daru… a když to naše Klárka zjistila, okamžitě vyžadovala, "Táto, táto, já pojedu s tebou, musím vidět, kde ten Ježíšek bydlí." Celou cestu jsem vymýšlel jak se z toho vylžu… jak jí vysvětlím, že Ježíšek na Božím daru nebydlí, že bydlí někde jinde… "To je Boží dar? Táto." "Ano Klárko." "A kde tady Ježíšek bydlí…?" "Víš on tu má mít někde postavený zámek z ledu a sněhu a vašich přání… ale sníh nenapadl a tak rychle odjel bydlet, tam kde sníh napadl…" "Aha, tatí, takže to je všechno lež? A existuje vůbec Ježíšek? Vždyť nedávno jsem viděla velké plakáty že Česko hledá Ježíška, on se ztratil?" "Ne  Klárko, to si vymyslel jeden chytrolín, že na tom zbohatne, ale "zaplať Ježíškovi", se mu to nepodařilo… a je to dobře, vždyť Ježíška asi nikdo neviděl. A to je na tom to nejkrásnější, přinese dárky a zase neznámo kam na rok zmizí…" "A kam já si teď budu posílat přání… když tady to už nefunguje… a já na nějaké Neznámo, adresu neznám." A v mé hlavičce se zrodil nápad, Ježíškova schránka splněných přání… přijeli jsme domů a s manželkou Zuzankou jsme ji vyrobili, a takhle vypadá… Tato schránka má výhodu, je v přímém spojení s Ježíškem. Na Ježíškovi a na rodičích je jen, kdy schránku vyberou... to pak děti okamžitě hlásí: "Maminko, tatínku, Ježíšek už u nás opravdu byl a všechna přání si vyzvedl." Naše Klárka Ježíškovi dokonce posílá přes Ježíškovu schránku i vlastnoručně vyrobené dárky, dopisuje si s ním, maluje mu obrázky. Loni se s ním radila, jaký že ten dárek je ten nejlepší. A Ježíšek jí dokonce sám dárky doporučoval: "Doporučuji Ti, Klárko, aby jsi dostala knížku omalovánek… zdokonalíš se v malování. Přej si také krásnou knížku, abys lépe četla. A nezapomeň na tlusté ponožky, protože máš pořád rýmu." A to všechno pak Klárka chtěla a dostala. Letos už schránku pověsila na okno, a kolemjdoucí se radují a potěšen je hlavně Ježíšek, protože zezadu je napsáno - Děkuji Ti Ježíšku.                                                                                                                               Ještě pochybujete? Máme to v několika rodinách vyzkoušené, a těší nás skutečnost, že v čase Vánočním je to báječné stmelení rodiny a tato vskutku nová, až výchovná, Vánoční hra dotvoří příjemnou atmosféru tradičních českých vánoc.                                                                                             

Těším se, že mi budete psát, Váš    "Ježíšek" 

A my se těšíme na dárky a už teď "Děkujeme Ježíškovi"Už nechci po opékání se na slunci, abych se pak ještě vařil v moři… je to nezdravé !
21.7.2007
Portugalsko a Madeira… nový dovolenkový trend  ?                                      Jó prázdniny, děti se maj, ale co my rodiče? Na to nikdo nemyslí, zorganizovat jim program, skloubit s prácí, chodem domácnosti, ale taky, aby si člověk i něco užil, aby mohl trochu žít, a aby děti neskončily na ulici… to je fuška.  Podáváme si je jak horký brambor. Proč na to politici nemysleli, mohli jsme mít taky dva měsíce placených prázdnin. Dnes jsem je odvezl k babičce na chatu a budu trnout hrůzou jestli nezavolá, že jsou nemocné, nebo že už tam nechtí být, a nebo… Rodič pořád žije ve stresu, ještě, že mám tak skvělou manželku, stresuje se ona, protože já jsem si vzal náročnou práci na čas, já musím být v klidu - píši tu knihu, Vtip a nevtip slavných… Taky jsme si díky psaní, naplánoval dovolenou, protože tam umím knihy dopsat. Dělám to každou dovolenou, ráno vstávám ve čtyři, jdu se vykoupat do moře, pak otevírám počítač a píši do devíti. Holky se probudí, jdeme na snídaní, po snídani si to co jsem napsal vytisknou a na pláži opravuji, doplňuji, škrtám… Po obědě, holky spí a já to co jsem na pláži opravil, přepisuji do počítače… když je večer chvilka, ještě se utrhnu a doopravuji, jsem toho vždy plný a prakticky od toho nejde odejít. Přemýšleli jsme se ženou kam letos na dovolenou … Vyprávěla mi Anna K., že byla na Madeiře, jaký je to tam skvělý, abych jel taky …Byl jsem trochu na vážkách, přece jen tuto destinaci neznám, "Ničeho se neboj, ceny stejné jako u nás, příroda ta nejkrásnější, služby jak v ráji, jedině snad moře je decentně chladnější, je to Atlantik, ale oceán tam není tak otevřený a navíc celé pobřeží omývá Golfský  teplý proud, takže mýty o studené vodě padají, ale na druhou stranu to je příjemné ochlazení v těch šílených vedrech." a dala mi spojení na Snail Travel. Manželka si vybrala z opravdu bohaté katalogové nabídky, a tak jedeme. Už se těším. Prostě, když už si šetřím na dovolenou - tak si musím uvědomovat, že je jen jednou za rok - tak si ji chceme náležitě „vychutnat“! Alespoň jednou za rok si užít trochu luxusnějšího života, když ho celý rok nemám. A to mě láká, na týden si zahrát na "boháče", když jím doma nejsem. A navíc změna je život! Až se vrátím, tak Vám o tom všem napíši … Mějte krásné, klidné až šnekové léto - tedy žijte pomalu, ale intenzivně www.snailtravel.cz


A pak mám za to chacha cha, zase zaracha... hahahaPraha
16.4.2007

Milý kamaráde Humore, Vážená přítelkyně Srando.
    Tak jsem shlédl na ČT 2 - pořad o Vás. Kdo to neviděl - byly to sestřihy klasiků srandy - to bylo vynikající, a ta druhá horší část - názory, které vedli kamarád Vašek Čapek, Vráťa Ebr, Šmoldas a nějaký Verecký - který se tak patlal ve svém sexu, že jsme s mou manželkou málem zvraceli, než se smáli, to jsme asi měli… ale taky díky němu nás přešla chuť na sex vlastní. A pak přišla kolegyně,  …Bára Štěpánová /podle mě chodit nemusela/. Proč lezete na tak tenký led - bránice. Báro, ty jsi tu bránici perforovala a propadla do společnosti, která Tě ani nepovznesla. Ale ani ten Šmoldas, který je prý uznávaná kapacita…, tak ten byl taky nevtipný. A vlastně proč, furt řešíte humor, to máte mindráky? Že se tajně smějete blbostem a pak ze sebe děláte něco, co nejste ? Snad jediná omluva na Vaši adresu. Jestli dramaturg měl záměr, aby všechny ukázky starých mistrů vynikly, tak to jste posloužili miliónově. Díky tomu jsem si uvědomil, jak geniální je M.Horníček, V.Menšík, M.Lasica- J.Satinský… Sklepáci, a i J.Werich, který četl dopis co napsal Shakespearovi.  Ale možná ten dopis - to měl být leitmotiv celého pořadu - každý měl mít za domácí úkol napsat dopis panu Humorovi, paní Srandě, a pak by ho jen do kamery přečetl, jako pan Werich, … alespoň by jste udrželi myšlenku, možná i názor a pořad by mohl za něco stát… Ale takhle pánové a dámo, připadalo mi to jako kdybych já mluvil zasvěceně o operaci tlustého střeva… spíš bych z toho vylezl jako to střevo… a na dálku by to nevonělo.
A korunu jste tomu dali výrokem Karla Čapka: "Humor není o smíchu, ale o vědění." To je blbý jak facka, kterým se taky - fakt nesměji... Klaun, když na jevišti nakopne třeba principála a ten bolestí zasténá, tak to humor opravdu není... A tohle mě bolí až sténám… Inu dnes se víc propaguje: Kdo je vážný je chytrý, a ten, kdo se směje, že je blbec - ale častokrát je to naopak… /autor V.U.Krejčí/
    Být Horníčkem, Menšíkem, Lasicou, Werichem, tak dám trestní oznámení… pro hanobení humoru…
A být radou pro ČT, udělím milionovou pokutu za urážení Humoru, Legrace, Švandy a jak říká Ivan Mládek - vždyť humor, je jen jeden - kterému se lidi smějou... A když někdo řekne, že má rád humor bez smíchu, který je k zamyšlení !!! Tak je to jen ten, o kterém povídá Woody Alen: Největší legrace bez smíchu je pouze špatný sex...
To jsem se nasr…mál...
Promiňte někde jsem se musel smíchy vyplakat...

Up a sMĚJTE SE  Kristana už má rok... Radost ...A pak smutek ...Jeňýk, kamarád nám odešel...
24.3.2007

V úterý velká radost, v pátek velký smutek... To jsou ty naše umělecké sínusovky, jednou na vrchu Kilimandžára radosti, slávy a pak pád do těch nejhlubších hlubin depresí a smutků.                

         V úterý velká narozeninová oslava naší Kristiany, rok "nejdelšího" života přenádherného batolete. Která se díky nápadu mé ženy a maminky odhrála celá v růžovém. V růžovém přišli opravdu všichni i já měl růžovou košili... a pak i růžové sny.                   

A pak přišel černý pátek... Jeňýku, co ti to ta mrcha nemoc udělala... jste nějak čím dál tím zákeřnější, nechcete se na to vy... O Tvém odchodu jsem se dozvěděl SMSkou, které mezi námi lítaly jak nezběsilejší zoufalost. Jako by se ptaly proč zrovna Ty Jeňýku! Vzalo mě to moc, smutek mě polil, sevřelo se mi hrdlo a stěží jsem se nadechl... A pak jsem na Seznamu otevřel diskuzi a dělat jsem to neměl. Musím zděšen konstatovat, že velká většina národa jsou lidé zlí... hloupí, chudí, bezduší, netaktní... A já si jen říkám, což pak neví, že je to rouhání!? A tak jsem toho rychle nechal a vybavil si Tě, věčně usměvavého, milého srandu nezkazujícího. Díky Jeňýku, že jsem Tě poznal, díky za každé natáčení Country zábavy. Děkuji za každé ráno po natáčení, kdy jsem s Tebou mohl chodit - s naší 11.ti letou čundr partou po galeriích a Tys nám přednášel. Já Ti visel na rtech a jen jsem žasl, co toho víš a jak to umíš vysvětlit mě, neznaumělcovi - byl jsi pro mě víc, než bych za život dokázal přečíst knih, byl jsi chodící encyklopedie. Děkuji, že jsi nakreslil do mnou připravované knihy o Rakovníku obrázek na kterém bubnuji - to je taky to, co nás spojovalo. Byli jsme oba bubeníci, ty však zase lepší. Tys hrás s Olympikem a já jen s Rakovnickým Brutusem. Tys měl k Rakovníku vztah jako já, ty umělecký a já rodilý... Děkuji i za druhý obrázek, který jsi mi dal k narozeninám, oba teď visí v mé stodole Happy Řepy. Děkuji za to, že jsem s Tebou vypil nejedno pívo a nejednu skleničku... bylo to vždy blahodárné, povznášející...  intelektuálně srandiózní bezva chvíle, na které nikdy nezapomenu. Promiň, teprve když jsi odešel - navždy, máš místo jako nejlepší obraz krásného člověka v mé srdeční galerii.

Škoda Jeňýku, už nepotkám Tě v Rakovníku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


: <- 80 :: 90 :: 100 :: 110 :: 120 :: 130 :: 140 :: 150 :: 160 :: 170 :


Denní aktualita...
Curriculum a tohle víte?
Upír - co vše dokázal...
Hit,hit, hurá - písničky Michala Peška a Upíra Krejčího
Media - co píšou... Upír TV Videa
Ivo Toman: O úspěchu s úspěšnými... V.I.P. Prostřeno
Moderování Zpívání Představení pro dospělé Představení pro děti Dívčí válka Divadlo Pavla Trávníčka Mimtrio Čundrcountry šou
Knihy mnou napsané Audio CD Kniha on-line: Krásné hororové dětství Básně Články vyšlé
Ulice Legrace
Mezinárodní den smíchu
Fotka s podpisem Fotky - osobní Fotky - se slavnými Fotky - herectví Fotky - pro media Podpisové karty

Weby Kontakt

Zasílání novinek:   Partner UPTV

   © Václav Upír Krejčí | Design & Script: Jiří Sychra / wwwbrno.cz .