V případě zájmu o vystoupení Václava "Upíra" Krejčího na Vaší akci, neváhejte mě kontaktovat ZDE.


Klikněte pro audio uklázky


Nová kniha v prodeji

Šťastné hororvé mládí

Kniha psaná autorem života Upírem Krejčím, bez servítek, bez obalu. Začíná ještě před jeho narozením a převážná část je upřena na jeho mládí. Ale je to víc, je to horor, jsou to crazy příběhy hlubokého vyznání, neopakovatelné zážitky i jemu vlastní situační humor. Dozvíte se, koho celý život miluje a má za boha, koho nenávidí. Především vás překvapí svou pravdomluvností, otevřeností, se kterou se na veřejnost normálně nechodí. Zajímavá je výpověď o rodném Rakovníku, komických postavách, učitelkách, kamarádech, kapelách... Upíra budete střídavě litovat, odsuzovat, ale také ho budete nenávidět a zároveň milovat... Možná i chválit, za to, jaký je dnes, jak to všechno mohl zvládnout a neztratit humor. Častokrát se zasmějete, ale také knihu odložíte, protože se vám zatají dech a nebudete chtít pokračovat ve strachu, jak to dopadne.

Otevřete knihu a začínáme... rokem 1953.
A pak narozením Upíra Krejčího: 13. 10. 1955.


Besedy, uvádění, vystoupení pro Vás

Máte zájem o vystoupení pro děti, dospělé i seniory? Máte zájem o besedu s mou, či hledáte uvádějího Vaší akce?
Pro kulturní domy, knihovny, školky, školy, firmení akce, hotely, domy seniorů, kavárny, atd.. Neváhejte mě kontaktovat!

...a malá videoukázka jedné z mých besed:


Denní aktualita - nemusí být vždy elita


Halina Pawlowská - Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci
9.11.2017

Tak jsem si užil po dlouhé době krásný křest knihy, skvělé a nádherné Haliny Pawlowské. Díky HalinkoVíc než smutná zpráva, odešel do muzikanského nebe Karel Štědrý
7.11.2017

Tak Kadlásku, Kadlásku… život jsi měl na vlásku. Lásku k Tobě tím ale neztratíme. Ahoj kamaráde, vzpomínám na Tě… jaké to bylo s Tebou víc než krásné…

Poznali jsme se na LVT (Liberecké výstavní trhy), to bylo roku 1980… Ty jsi tam uváděl s Pavlínou Filipovskou celý týden zábavnou šou a Mimtrio tam taky hrálo, jak jsi o nás říkal „Mimtrio - to je naše osvěžení jeviště i doby.“ Byla s Vámi oběma velká legrace a z kamarádili jsme se na celý život.

Pamatuješ, jak jsme byli u Vás na návštěvě doma, celé Mimtrio, bylo to vždy příjemné, ty jsi hýřil humorem a velkou laskavostí a pak jsi zpozorněl, před domem zastavilo auto, bouchly dveře, kouknul jsi se z okna a řekl, „Bohdalka… rychle, schovejte se tady vedle, Jiřina vás zrovna nemusí. Já jí co nejdřív vyprovodím, stejně si jde půjčit jenom filmy.“ Pravda je, že to bylo nějaké chvilkové nedorozumění, protože jsme pak Jiřinu Bohdalovou potkávali často a vždy se k nám měla nejlíp, jak jsme si mohli přát. Paní Bohdalová, nás Mimtrio, měla ráda. Ale příhoda, že jsme se u Tebe schovávali před paní Bohdalovou, byla hezká.

Pak jsme se vrátili z Edinburghu, zájezdu, a já jsem tam zahlídl film, kde slavný komik Louis de Funès prdí a tím přivolává marťany. „Upíra berte s rezervou, je to blázen, zase si něco ta jeho rozčepýřená hlava vymyslela“, ani Světlana Nálepková, ani Michal Nesvadba mě nevěřili. Jediný Kadlas mi věřil a pověřil Karla Gotta, aby ten film v zahraničí vyhledal a přivezl. On to udělal, a tu Zelňačku si https://www.youtube.com/watch?v=B4KDBDQIkGI, přeložil a nadaboval… Byl jsi za ten můj typ moc rád. Měl jsi velkého koníčka, zahraniční kultovní filmy jsi je překládal a sám je jedním hlasem daboval. Rád jsem se na ty filmy s Tvým hlasem díval. A těch filmů bylo opravdu hodně.

A když jsem se rozhodl, že přejdu z video přehrávače Beta na VHS systém, věděl jsem, že tu mou funkční obří mašinu Betu i s kazetama věnuji Tobě, Kadlas, což jsem rád udělal. Byl jsi tenkrát moc potěšen.

Pak jsi mi přál k 50sátinám se ženou Evou, byli jste oba skvělí, což je vidět na fotografiích, ani nevím jestli jsem Vám oběma dostatečně poděkoval! Tak dodatečně ještě… Dík, Díky, Dííík!

A pak v těch samých prostorách stodoly, kde jsem tenkrát slavil, jsem udělal TV studio, a tam jsi Kadlas byl mnohokrát natáčet, a já Tě rád režíroval. A vždy jsi byl připravený, milý, pohotový, úžasný, no prostě profesionál.

Když jsme měli před premiérou r.2016 Limonádový Joe v Opeře v Ústí nad Labem, hledali jsme pro roli otce padouchů Mr. Kolaloka někoho, kdo bude noblesní, osobnost, charismatický… a ještě umí hrát a zpívat. Vylítlo ze mě „Jedině Karel Štědrý!“ všichni zajásali a chtěli, abych ti okamžitě zavolal. Potěšilo mě, že jsi to hned vzal, „Upírku, to mě těší, ale představa, že budu jezdit tak daleko, a ještě se něco učit, mě už to všechno zmáhá, tak Upírku tobě to odmítám nerad, bylo by hezké s tebou stát na jednom jevišti zase. Tak se na mě nezlobte…“

Naposledy jsme se viděli, to bylo před čtyřmi měsíci, u Hornbachu u nás v Řepích. Byl jsem tam se svou ženou Zuzanou. „Kadlas, ahoj…!“ „Ahoj Upír… ahoj Zuzanko!“ „ atd. atd.“.. byl jsi zas úžasný… milý… a závěrem jsme si zase slíbili, „…a musíme se navštívit… To už je náš rituál… nenaplněný, co? Tak ahoj... Ahoj.“

Vážený pane Karle Štědrý, zpěváku herče: hodný, chytrý, ochotný, skvělý, bezvadný, vtipný, noblesní, srandisto… gentlemane … Bylo mi velkým potěšením Tě znát, díky za to, že jsi mě respektoval, uznával… a bral i můj humor.                   

A to je nejvíc co si člověk-umělec může přát…                                                                         

Díky kamaráde…
Měj se „tam“ fajn…

A ženo Evo… a synu Kadlásku… držte se… jsem s Vámi, máme Vás rádi.          

Upíři kamarádiJiří Krampol - Belmondo
31.10.2017

https://www.super.cz/534608-manzelka-jiriho-krampola-poprve-po-propusteni-z-psychiatrie-vyrazila-do-spolecnosti-takhle-ji-to-sluselo.html

 

Manželka Jiřího Krampola (79) Hana se poprvé po své hospitalizaci na psychiatrii objevila ve společnosti. Krampolová kombinovala alkohol s léky a hrozilo, že skončí opravdu špatně.

I díky péči manžela, jenž své ženě nastavil tvrdé mantinely a pravidla, se Krampolová dala do kupy a mohla svého muže podpořit na společenské akci. Konkrétně se jednalo o křest biografického povídání Jeana Paula Belmonda Mých tisíc životů, fotografické knihy Belmondo o Belmondovi a také audioknihy hercovy biografie, kterou Krampol jako dvorní český Belmondův dabér namluvil.

Krampolová se na křest náležitě vyšvihla a slušelo jí to. Rozdávala úsměvy na všechny strany a bylo vidět, že se její zdravotní stav výrazně zlepšil. A díky tomu měl dobrou náladu i Krampol, jenž Belmonda daboval více než třicet let.

„Měli jsme něco společného a něco i rozdílného. Společné bylo naše mládí, kdy akce střídala akci, o smích i napětí nebyla nouze. On prováděl svoje ptákoviny v Paříži, já na Žižkově. A to rozdílné bylo, že on měl bohatého tatínka, ten můj byl chudý. To ale nebylo podstatné. Jeho role jsem bral za své, vždycky se těšil na další a užíval si je. Děkuji Vítu Olmerovi, který mi kdysi nabídl tohohle Francouze dabovat a prožít s ním spoustu dobrodružství,“ nechal se slyšet Krampol.

„Tu audioknihu jsem dělal s velkou chutí. Čtení ze stejnojmenné knížky mi vracelo vzpomínky. Je to krásně napsané a já se bavil. Knih o Belmondovi vyšlo hodně, tuhle si napsal sám a povedla se,“ uzavřel spokojeně Krampol. 

 Pavel Linhart - zakladatel Divadla pantomimy Braník
30.10.2017

 

Tak ahoj Pavle... díky Tobě to byla krásná doba... Mimtrio vedle Dívadla sklep, Mimózi, atd.

https://www.tanecnimagazin.cz/2017/11/01/odesel-guru-pantomimy-pavel-linhart/Křest písničky a klipu - Svatební - Jarka Šimka
17.10.2017

Jsme křtili v knihkupectví Dobrovský na Václaváku - klip Svatební - autora Jarka Šimka, byli: manželé Dobrovský Milan Drobný, Eva Decastelo, Marcel Zmožek, Simona Stašová, Ivanka Devátá, Václav Upír Krejčí, Martin France, fotograf Jakub Ludvík atd.

Fotka uživatele Václav Upír Krejčí.


TOČILI JSME WESTERN
26.9.2017

ak jsme točili Holý charitativní Western, ahahaha... z Pavlem Holým, Ťuldou Brouskem, Zdeňkem Podhůrským, Sváťou Šulerem... a ostatníma vynikajícíma nehercema... Konečně film kde mi to sluší... dík

 

 

 

 

Fotka uživatele Václav Upír Krejčí.

 Zemřel Jan Tříska
25.9.2017

R.I.P. Jene Třísko... Nejdříve jsme se potkávali v Sibeliovy ulici, kde jste bydlel, já tam bydlel taky na Finský ambasádě, chodil jsem s Lunsky Alanko diplomatkou, to jsem si tenkrát pěkně u komunistů zavařil, a Vás to bavilo. To bylo než jste emigrovali. A naposledy jsme spolu točili film Báthory, a měli spolu šatnu... hezky jsme si povídali. A Vy jste mi mile překvapil odpovědí. Přišla produkční a říkala: "Pane Třísko, Vy letíte pomalu přes celou zeměkouli a nevíte vůbec za kolik točíte." A Vy jste odpověděl, "Tak mi dejte nejvíc kolik můžete." A já to teď po Vás požívám taky, jestli se nezlobíte. Je mi smutno. Bylo mi ctí. Up

 


Smutný odchod skvělého Ivoška Pavlíka
18.8.2017


ZVONOKOSY - PREMČA
2.6.2017

zvonokosy - Jsem rád, že zas stojím na jevišti v překrásném divadle Opera balet v Ústí nad Labem… v novém muzikálu Zvonokosy, jsem rád, že stojím na jevišti s Karlem Háblem, který hraje Oskara již po třetí, a že můžu být u toho když vypráví jak hrál i s úžasnou a nezapomenutelnou Laďkou Kozderkovou, milé jevištní setkání je i s Gallou Macků, a že zas semnou opět hraje skvělá Hanka Sršňová. Radek Krejčí, Martin Matoušek, (většinou i skvělá parta na cestování Praha-Ústí…) Tomáš Ch. Brázda, Jaroslav Kovacs, Petr Matuszek, a pak parta sponzorů… bezva chlapů Emil Vraspír, Miloslav Nechyba. A samo sebou kamarád, herec, který i ten nádherný kus režíroval Martin Novotný. A pak herečky… mé Judity Šárka Marková a Michaela Nosková, Jarmilky Petra Peterová a Monika Somerová, atd. atd. asi jsem na někoho zapomněl, ale nechtěně

A závěrem musím nejvíc poděkovat divákům, a těm kteří mě ocenili velkým potleskem, a i těm kteří mě nezvykle chválili na rautu. A kdo mě potěšil nejvíc byl Petr Markov autor libreta, ten přede všemi… herci, tvůrci, vedení divadla i sponzory… řekl: „Musím říci, že Upír Krejčí zahrál Vincka nejlíp ze všech těch herců, kteří tuto bláznivou roli hráli. Upíre děkuji ti za to“

A dovolte mi přeposlat smsm, kterou jsem poslal rejžovi¨
Ahoj Martine, musím se Ti svěřit, já jsem vlastně nezažil tolik a takovou chválu na postavu, kterou jsem díky Tobě ztvárnil. Můj tajný sen byl, že jsem chtěl dosáhnout toho, aby někdo řekl, že jsem Vincka zahrál nejlíp, ze všech herců a mě se to splnilo, a ještě z úst autora Petra Markova...
Dik Martine.
Tvůj věrný Up blázen Vincek

odpověď režiséra Martina Novotného:  Ahoj Upirku! Vcera jsem byl cely den v Nemecku a tak se k Tvé milé sms dostavam az ted. Ale chci se Te zeptat: Co Te vlastne prekvapuje? Ja videl take min. asi 5 inscenaci Zvonokos a jednoznacne musim Petra v jeho nazoru podporit. Myslim, ze lepsiho blazna Vincka ceské jeviste jeste nehostilo. A za to Ti patri muj velky obdiv a obrovsky dik! Mam Te moc rad, Up Vincku! Tvuj Martin N.

Radek Krejčí Jsem moc rád Netopejre,že nás spolu divadlo smotalo dohromady a doufám,že už nás nikdy život nerozmotá :-D Můj zkreslený obraz vás srandistů z Mim tria jsem velmi brzy přemaloval na respekt a obdiv k vzácně citlivému komikovi,komediantovi a divadelníkovi každým coulem.Jsi velmi vnímavý člověk,žádná povrchnost.Svou profesi i po těch letech bereš strašně vážně a pochopil jsem to staré známé,že kopec srandy na jevišti,nebo obrazovce,znamená hodiny dřiny,hoře bolesti,vykoupení,řehole v soukromí ...nic není zadarmo.Tady to platí dvojnásob.Stali se z nás přátelé na život a na smrt a já jsem za to osudu moc vděčný.Máš můj velký respekt! I love you!!!😍🤡😀

Václav Upír Krejčí Radku, poděkování největší a poklonu hlubokou, v úctě ten největší kamarád... tolik chvály, a krásných slov... tolik otevřeného citu, a ještě víc postřehů, fakt moc Ti děkuji Tvůj Up

Fotka uživatele Václav Upír Krejčí.

Fotka uživatele Václav Upír Krejčí.
Fotka uživatele Václav Upír Krejčí.
Fotka uživatele Václav Upír Krejčí.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hurá, po třech měsících zkoušení... dneska večer premča... Zvonokos...

Fotka uživatele Václav Upír Krejčí.
 

 
Fotka uživatele Václav Upír Krejčí.


Upír doporučuje www.PANTOUR.cz
5.5.2017

Václav Upír Krejčí doporučuje cestovní kancelář www.pantour.cz

...jo a pro děti jsem tam vymyslel divadílko a omalovánky...

Up

 


: Nejnovější :: 10 :: 20 :: 30 :: 40 :: 50 :: 60 :: 70 :: 80 :: 90 -> :


Denní aktualita...
Curriculum a tohle víte?
Upír - co vše dokázal...
Hit,hit, hurá - písničky Michala Peška a Upíra Krejčího
Media - co píšou... Upír TV Videa
Ivo Toman: O úspěchu s úspěšnými... V.I.P. Prostřeno
Moderování Zpívání Představení pro dospělé Představení pro děti Dívčí válka Divadlo Pavla Trávníčka Mimtrio Čundrcountry šou
Knihy mnou napsané Audio CD Kniha on-line: Krásné hororové dětství Básně Články vyšlé
Ulice Legrace
Mezinárodní den smíchu
Fotka s podpisem Fotky - osobní Fotky - se slavnými Fotky - herectví Fotky - pro media Podpisové karty

Weby Kontakt

Zasílání novinek:   Partner UPTV

   © Václav Upír Krejčí | Design & Script: Jiří Sychra / wwwbrno.cz .