Václav Upír Krejčí

Režisér, scénárista, spisovatel, dramaturg, herec, komik, zpěvák, spíkr a textař

Co o mně píšou...Antibulvár: Sedmnáctý listopad očima slavných

17. 11. 2008

(výtah z uveřejněného článku) 

Pro dnešní slavnostní den mi bylo líto hrabat se bulvárem. Děsí mě totiž, jak my, Češi vnímáme naše významné dny. Když projdete po ulici a zeptáte se, proč že je vlastně dneska svátek, dostane se vám často odpovědi: nevím….

Požádala jsem tedy některé osobnosti, které se ve všední den potýkají s bulvárem, co pro ně znamená 17. listopad a tady jsou jejich odpovědi:

:
:

Upír Krejčí:

Také jsem si myslel…, že je jednoho krásnýho dne půjdou..., jak je to v tom vtipu…

Kdy Pepíček kouká z okna a učitelka se ho ptá, „Pepíčku, co by dneska šlo…?“ „Ale táta říkal, že jednoho krásného dne půjdou komunisti dopr… tak dneska by to šlo.“

Byl to opravdu krásný den, ten 17.listopad… sice jsme je vyhodili oknem, ale mám pocit, že se zase vrací, ale dveřmi a navíc díky nám. A jak je vidět žádnej 17. listopad to zcela nezachránil.

Jo 17.listopad 89, zažil jsem to a mohl bych vyprávět... kdo všechno z umělců tomu ještě nevěřil i po několika měsících a jaké celebrity, které dnes dělají, že možná oni za to vzali nejvíc.

A dovolte mi ještě pár krásných výroků: Ivan Mládek: "Disidenti to byli ti nasrný komunisti, který se nedostali k moci..." Blbý na tom je, že se postupně zas dostali všichni k moci... a kdo je nasranej JÁ... Zdeněk Troška: "Tenkrát komunisti nebyli už ničeho schopni, narozdíl od dnešních politiků, kteří jsou schopni naprosto všeho."

A co tedy závěrem? Ať žije 17.listopad... klidně ještě nějakej i další, ale hodně víc doprava

:
:

Všechny odpovědi na mou otázku prezentuji tak, jak jsem je dostala.

Všem přeji hezký sváteční den a dostane-li se mi ještě dalších odpovědí, uveřejním je….

autor článku: Šárka Jašková

 Upír má na domě svoji pamětní desku

27. 10. 2008

http://www.certnakoze.cz/celebrity/upir-ma-dome-svoji-pametni-desku-595.html 

Komik Václav Upír Krejčí patří k nejvýstřednějším osobnostem českého šoubyznysu. Na zdi svého pražského domu umístil svoji kamennou pamětní desku. "V tomto domě se ve zdraví dožil požehnaných padesáti let geniální český mim, spisovatel, herec, fotograf, zpěvák, recitátor a provokatér Václav Upír Krejčí" - stojí psáno na žulovém památníku. "Byl to dárek od mých kamarádů k padesátinám, tak mi nedalo, abych to na barák nedal" řekl Čertovi na koze UpírSaša Rašilov: Hlavně si rychle připijme!

17. 10. 2008

http://www.super.cz/co-se-kde-sustne/26933-sasa-rasilov-hlavne-si-rychle-pripijme.html

Křest knihy Osudy dobrého vojáka Švejka proběhl ve znamení hodně velké žízně! V hospodě U Pivrnce měli všichni tak sucho v krku, že známému vojákovi, který si vychlazené pivečko nikdy neodepřel, až záviděli.

„Málokdo z nás má tuhle knížku ve svém nočním stolku,“ pravdivě odtušil jeden z kmotrů Saša Rašilov, který na křest knihy o známém vojákovi dovedl jednu ze svých dcer.

„Ale to neznamená, že by měla o to menší váhu. Ilustrace známého ilustrátora Petra Urbana tomu daly teprve grády...,“ dodal hrdý potomek slavného hereckého rodu a odkázal tak na kresby známého karikaturisty.

Křest, kterým provázela šikovná Tereza Šefrnová, svým nezaměnitelným hlasem doprovodila Věra Nerušilová. „kočka ze Záběhlic“, známá z legendárního seriálu Hříšní lidé města pražského, zazpívala nejednu sprostonárodní písničku, za kterou by se nestyděl ani sám Jaroslav Hašek.

Novou knihu si nenechal ujít ani hudebník Felix Slováček s manželkou Dádou Patrasovou, která ten večer nepila ani vodu, dokonce ani oblíbené víno, ale pečlivě vychlazené pivo. Na křtu nechyběl ani komik Václav Upír Krejčí nebo přímí potomkové.

Národní poklad Osudy dobrého vojáka Švejka vydalo Nakladatelství XYZ.Aha!: Herec Václav Upír Krejčí: Pojmenoval dceru podle adresy chalupy

21. 9. 2008

Před pěti lety se herec a mim Václav Upír Krejčí (53) s rodinou nastěhoval do Starých Řep, kde za pochodu budoval svoji chalupu, byt i ateliér. To vše pod jednou střechou.

„Dříve jsem měl byt a ateliér v Praze, jezdili jsme na chalupu a veškeré zařízení, včetně lednice, televize a nábytku jsme tak měli ještě dvakrát až třikrát jinde. Také manželku jsem v podstatě převážel uklízet na několik míst. To je zbytečný přepych a vyhazování peněz. Proto jsme všechno prodali a upravili si chalupu, kde máme všechno v jednom. Protože jsem šikovný, stal jsem se ve své nemovitosti i údržbářem,“ vysvětluje známý všeuměl Upír.

Nejraději má manželčinu pracovnu
Dům, ve kterém se rozkládá Upírovo království, nese číslo dvě a patří k nejstarším v Řepích. Například trámy v kuchyni odolávají už zhruba 130 let červotočům a domácí pán je na ně jak se patří hrdý. Rád posedává u vkusného krbu, který vytápí i ostatní místnosti. „Navrhla ho moje žena Zuzana, která je architektka, a je vyroben z plechu, stejně jako schodiště,“ říká pyšně Upír. Kolem krbu panuje i jeden věčný spor. Zatímco on má rád, když je krbové okénko začouzené, žena ho naopak čistí. Nejoblíbenější Upírovou místností v domě je kromě WC jednoznačně pracovna, nikoli však jeho. „Nejraději vysedávám v pracovně své ženy, do té své se kvůli bordelu nevejdu,“ vysvětluje. O pěstování zeleniny a koření se stará manželka a manuálně zručný Upír prý opraví téměř vše, co je potřeba. „Co chci, to si v domě udělám!“ zdůrazňuje.

Kristiana měla štěstí
Po narození holčičky před dvěma a půl lety řešili u Upírů problém, jaké jméno dceři vyberou. Vybírali, vybírali, ale shodnout se nemohli. Až do té doby, než Upírův zrak padl na ceduli se jménem ulice umístěné na zdi jejich domu. Bylo na ní Kristiánova ulice. A tak dali dceři jméno Kristiana. „Jméno nám na úřadě povolili, ale sami jsme si museli vybrat datum svátku, protože v kalendáři neexistuje. Když jsem se jednou svěřil Ivanu Mládkovi, jak jsme na to jméno přišli, řekl mi, že má naše dcera kliku, že nebydlíme v ulici Wilhelma Piecka,“ směje se Václav Upír Krejčí.

Autor: Jaroslav BENDA
Foto Aha! – Jaroslav Benda

http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/28563/herec-vaclav-upir-krejci-pojmenoval-dceru-podle-adresy-chalupy.htmlBlesk: Žízeň je veliká, život mi utíká...

4. 6. 2007

Hvězdy šoubyznysu očima na naší redaktorky Terezy NetolickéVoňavou kávou a zmrzlinou nepohrdne zpěvačka Helena Vondráčková.Zlatý slavík Karel Gott je znalcem vína.Mrcha z ,,Velmi křehkých vztahů", Dana Morávková, nepohrdne kvalitním šampaňským.Herečka Taťána Vilhelmová dává přednost vínu.Kateřina Stočesová pije nejraději velké latté, které si posype čokoládou.Zpěvačka Hana Zagorová a její oblíbené šampíčko...Herečka Klára Jandová má v držení skleničky na šampaňské cvik.Moderátorka Lucie Borhyová se nebojí práce, a tak ráda nalévá i ostatním.Pivo přímo z láhve si s oblibou dopřává zpěvačka s typickým chraplákem, Helena Zeťová.Herečka Květa Fialová a mim Václav Upír Krejčí razí teorii, že ve dvou se to lépe pije.Ester Ládová začíná vždycky uvítacím drinkem.Po dechovce je nejlepší pivko a Jožka Černý to dobře ví.Jachtařka Lenka Šmídová nedá dopustit na míchané koktejly zdobené ovocem.

http://www.blesk.cz/clanek/celebrity/67736/zizen-je-velika-zivot-mi-utika.htmlToto nikde nevyšlo, ale Xaverovi to vyšlo báječně - dík Xavere

24. 12. 2006

Heč tohle mě napsal a dal jako dárek k Vánocům

 

 Ahoj Upíre, dívám se na tvoje stránky a mám pocit, že tam máš málo článků. A protože jsem ti nedal nic k Vánocům, rozhodl jsem se, že o tobě napíšu pár řádků, aby sis to tam mohl pověsit…Upíre, mě se o tobě nedávno zdálo, že jsi umřel… Ale člověk se má občas probudit ubrečený. Dlouze jsem pak seděl na posteli a přemýšlel jsem o co všechno bych přišel, kdyby to byla pravda. Určitě o kamaráda. O komedianta, který mě baví. O chlápka, kterýho znám přes patnáct let a věřím mu. Já bych možná chtěl jednou nějak sepsat věci, které jsme spolu zažili a vydat kolekci Cédéček, kde by byly zaznamenaný naše debaty v hospodách. Jenže by tomu nikdo nevěřil, že je to všechno pravda. Vyprávěj někomu, že nám jeden pan producent ukradl dva zahradní bazény nebo že jsme spolu hráli ve Zlíně pro devět svatebčanů a taky jak si nás objednali do toho velkoobchodu a my jsme tam vyprávěli fóry a zpívali mezi krabicema s Vegetou a se Studentskou pečetí. Vzpomínám se na tu dámu co tě honila kolem Vranovské přehrady a chtěla tě znásilnit, protže jsi nechtěl předvést moderní žížalu. „Das ist sexual kabinet, zwei hundert mark“ a pak už jsme ty sexuální turisty jen zamknuly do cizího karavanu a odjeli jsme do Prahy, co? Jo a taky tvůj výrok v jedné zahradní restauraci: „Co je toto za divný město, že si ti lidi ani nejdou pro podpis…“ No jo…Až teď mi nějak dochází, že s tebou byla sranda i v době, kdy se tobě nebo mě moc nedařilo a věř mi, to považuju za nejcenější…O klaunech se říká, že jsou moudří. A já tady zodpovědně prohlašuju, že u Upíra to platí na stopro. Jenže chodit životem tam a zpátky a ještě u toho přemýšlet hlavou, to většinou život komplikuje a to u tebe taky platí na stopro.Teď se mi chce psát o tom, co všechno umíš. Hrát, zpívat, mimovat a tak. Jenže mě nejvíc baví, když mudruješ. Dost dlouho mi trvalo naučit se to mudrování poslouchat a dnes už to umím. A čekám na to. Dokonce, když se dlouho nevidíme, dostavují se u mě absťáky a potom se z toho má dobře Eurotel.Znám jen dvě písničky, které mi kdykoli vyženou mráz na záda a on tam pak běhá a běhá. Nohavicův Darmoděj a tvoje Bílá kočka. „ten den začal smutným telefonem, ten den začal s hlavou v dlaních a já vyšel na ulici a všechno bylo jakoby nic…“  a už se vezu. Dlouho jsem přemýšlel, kde se v tobě bere tolik přesvědčivosti a smutku. Dnes už to vím.No, ty Upíre ještě dlouho nemůžeš umřít, já bych pak neměl komu zavolat uprostřed noci a vyplakat se z křivd, nepochopení a vlastních chyb.Svádí mě to psát o tobě ještě několik stránek, ale napíšu už jen jednu větu.Děkuju Upíre.  Tvůj Luboš Xaver Veselý  

 Buďme celý život dětmi

15. 9. 2006

Václav Upír Krejčí (50) má stále hodně práce a docela mu teď vadí, že ostatní mají prázdniny a nikde nic nefunguje. V současné době se připravuje na větší spolupráci s TV Pohoda, což je digitální televize pro děti. Hraje převážně pro děti a pro dospělé moderuje různé akce, např. pivní slavnosti, podnikové večírky, atd.

"Zpívám a blbnu a taky jezdím s Petrem Pivrncem Urbanem náš program nese název Minišou s maxifórama," říká na úvod našeho rozhovoru Václav Upír Krejčí. „Dražíme Pivrncovi obrázky, ale pozor, ne za peníze! Častokrát je to větší legrace než Pivrncovi fóry, protože co jsou lidé ochotni udělat za jeden originál, tuhle se nám pán na jevišti nečekaně svlékl do naha. To už bylo sice moc, ale jinak jsme rádi, že se lidé umí odvázat.“

Jakožto bavič a moderátor zábavných akcí - jak to vidíte se zábavou v České kotlině?
"Je potěšitelné, porovnám-li dobu před revolucí, kdy lidé, když se po nich něco chtělo, klopili zrak, dnes už je situace pozitivnější lidé jsou vstřícnější. Horší, ale je my češi se neumíme společensky bavit – hlavně ne my chlapy, dokud se neopijem, tak se nebavíme, což jinde ve světě není. Takže bychom se měli nad sebou trošku zasmát, o odhodit sešněrovanost a nemyslet si, že jsem trapný.
Jste činný také literárně, napsal jste knížky pro děti i cestopisy...
Na podzim mi vyjde jedenáctá kniha, která se jmenuje Já a Tiskařský Šotek, kniha plná legrácek a mých fotek. Co kniha, to originál, neboť je psaná vždy pro jedno dítě. Tu první jsem napsal naší Klárce, ta tam chtěla mít fotky, ze svého alba, jsou tam její vlastní slavné výroky. To všechno je možné i u jiného dítěte dokonce Luďka Tomešová vydavatelka má počítačový program, který umí změnit nejen jména, ale i pohlaví. Stačí se jen podívat na www.soteklt.cz , už dnes je na tuto knížku asi tři sta objednávek. Mým koníčkem je také sbírat výroky slavný J.Sováka, B.Polívky, M.Plzáka, J.Suchého, I.Mládka, ale i politiků a dalších, protože jsem zjistil, že mnoho lidí ani neví, kdo co řekl a někteří si je neprávem přisuzují. Zapisuju si je a jednou je vydám knižně, to bude pokladnička mouder.“

Napsal jste básnickou sbírku Lepší býti na prachy škrt, než míti úplný prd, o které se prý pan Jiří Suchý vyjádřil, že je dobrá?
„Ano, to je pravda, ale on je na mě hodný a já to beru s rezervou! Docela uznávané jsou mé dvě knížky pro děti - Smíšek ze Smíchova - je pro úplně malé děti. Pro skoroteenagery je Kecka a Pecka na planetě Fantazie a je o tom, aby se lidi nerozváděli a netrhali rodinu. Také jsem napsal jak různí slavní pijí. Kde třeba píši a prozrazuji jak moc pije Helena Vondráčková, ale jen vodu. A úplně vážnou knížku o rodném Rakovníku. Napsal jsem noho cestopisů, které vyšli časopisecky a tak jsem s toho udělal knihu.

V Rakovníku jste měl výstavu svých fotografií, takže i fotíte?
A nejen v Rakovníku kam přišlo asi tisíc lidí, s tou výstavou jsem objel celou republiku a někde se ke mně přidal i Ivo Pešák s obrazy a to bylo v Chagal galerii v Ostravě kam přišlo přes třitisíce dychtivých koukačů. Ale mé fotky to jsou spíše takové momentky, ale řadu z nich mi otiskla i kamarádka Halina Pawlovská ve Story a Šťastném Jimovi. Můj život vůbec je taková momentka, žiju i tak, mám rád i situační humor. A dokonce bych je i rád sbíral u ostatních lidí, jak? To je můj nápad, chci abychom měli možnost nějakým přístrojem si přehrát vše co mozek viděl. Já bych s toho vystříhal ty srandy, jé to by byla velegroteska nádherných blbostí.

Přímo hýříte nápady, jak u nás zkvalitnit zábavu, jen je třeba je postupně realizovat!
To je problém nás géniů(smích). Ano ta realizace to je problém všeho. Vymyslel jsem ulici legrace, která by měla stát v Praze v jednom sportovně zábavné areálu. Tak snad to bude držme si palce, protože na světě nic takového druhého není, Praha by byla jediná na světě. S Pivrncem Urbanem jsme vymysleli grotesky a máme už na ně nabídky od anglické BBC i od italské RAI televize. Neustále však scháníme na pilotní díl bez kterého se s nama bavit nebudou. Taky si věřím, že to dotáhnem do cílena Nápadů mám mraky, tak doufám, že je postupně zrealizuji.

Pokud vím, chtěl jste také, aby se slavil mezinárodní den smíchu?!
No vidíte to je taky můj nápad, ale ten už jsem realizoval v roce 1996. Mohla to být pěkná tradice. Místo mých narozenin, které jsem chtěl pověsit na hřebík, by se místo nich slavil Mezinárodní den smíchu. Začal jsem s tím v den svých čtyřicátých narozenin. Na pražskou Letnou se tenkrát přišlo bavit pětasedmdesát tisíc lidí, vytáhnul jsem lidi z hospod a od televizí, přijeli z různých koutů republiky. Vstupné nikdo neplatil a mnoho atrakcí bylo i zadarmo. Rád vzpomínám, jak mi přišli poděkovat i starší lidi, že si mohli zadarmo skočit jumping, byli nadšení. Novináři o tom psali jako o akci století. Bohužel na další ročníky už bylo stále méně a méně peněz, což by znamenalo újmu na kvalitě zábavy a to jsem nechtěl připustit.

Takže tahle myšlenka zanikla?
Nezanikla, pořád se snažím, aby to bylo. Dokonce bych byl rád, kdyby se toho ujalo nějaké město. Když může mít Kadaň Maxipsa Fíka, nebo Pelhřimov je městem kuriozit, Jičín má Rumcajse, mohlo by to ode mě koupit jiné město a já to tam budu rád dělat. Když o to Praha nestojí, může to mít nějaké město jako svůj program a může se stát kolébkou humoru.

Jaké to je, dělat humor?
Je to takové čudné. Jako by o humor nebyl zájem. Lidi si snad myslí, že ten, kdo je vážný, je chytrý a ten, kdo se směje, je blbec. Jenže opak je pravdou. No ono není čemu se divit, když lidi humor vyměnili za úchylné šmírování – realitšou. Také si myslím, pro ty co neuměj si vymyslet jiný program jako je jít, na procházku do přírody, divadla, kina, že takový lidé by měli mít nákupní centra zakázaný, jinak nezačnou hezky žít. Mnozí úplně opomíjejí to, že dostali darem něco tak nádherného, jako je život a tolik času promrhají bloumáním po obchodních řetězcích. Je děsivé kolik Čechů si pustí televizi a sledují v ní blbosti jako telenovely! Tito lidé nežijí. Nechávají žit za sebe někoho jiného, je mi jich líto, a to upozorňuji, že to není o penězích, na ty se člověk nemůže vymlouvat, je to o nápadech a ty pak jen realizovat.

Chtěl jste být vždycky hercem? Jste také dobrý mim...
Hercem jsem chtěl být odjaktěživa, klaunem tvrdím, že jsem se už narodil, a mimem jsem byl jen s donucení minulého režimu, nekecal nám do textů a pouštěl za hranice totálních dnů. Zpěvákem omylem, spisovatelem a básníkem náhodou a to vše dohromady dělám hrozně rád, jo a ještě rád rejpám.
A Upír jsem zvrácený namísto abych lidem vysál krev tak jim dožil ji napumpuju

Jak vznikl váš image věčně rozčepýřeného baviče? Čí to byl nápad?
Nápad to byl, ale ne můj! Převzal jsem ho od Stana Laurela, kterého mám šíleně rád. A když jsem později zjistil, že to byl on který byl autorem všeho co s Oliverem Hardym dělali, byl mi ještě víc sympatický, všimněte si i když plakal, jako by se smál, i při tom pláči byl optimistický, protože měl ty zvednutý vlasy! Geniální a tak jsem si ty vlasy zvednul taky… No a vousy mám od vojny, kde jsem se musel denně holit. Pak jsem se zařekl, že už se holit nebudu. A to je to kouzlo vtipného Upíra, když jdu po ulici zamračené lidi rozesmávám.

Proč vám říkají Upír? To přízvisko se stalo nedílnou součástí vašeho jména!
Mám ho už od základní školy. Stalo se to, že během školního představení vypadl elektrický proud, vzal jsem někde sirky a svíčku a jak jsem si zespodu osvítil obličej, diváci začali křičet - upír, upír! Od té doby už mi to zůstalo. Nejdříve jsem z toho byl dost nešťastný, protože mi tak říkal celý Rakovník. Když jsem se potkal se spisovatelem prof. Boškem, který mi nabídl, abychom spolu udělali představení vše se změnilo. Opravdu jsme představení nazkoušeli, ale on mi před premiérou zemřel. Ale stačil mi poradit, abych si to jméno nechal, že to bude mít rychlejší vzestup na vrchol slávy a měl pravdu.

Hrajete převážně pro děti, takže k nim máte zřejmě velmi dobrý vztah...
Nevím, jestli je to vztah, ale myslím si, že je to určitě velké porozumění pochopení co děti chtějí, ty nechtějí babičky, dědečky i rodiče, kteří na malé děti šišlají. Když se narodila naše Klárka, tak zjistíte, že je to hotový člověk, akorát nemá v hlavě databanku informací, které mají dospělí. S takovým tvorem přeci nemůžete jednat jako s nějakým blbečkem. Začal jsem s dětmi blbnout, ale na jejich úrovni. Zjistil jsem, že to umím a děti to ode mě berou. Pro děti u nás hraje hodně umělců, ale řada z nich to absolutně neovládá, což je tristní!

Jak byste hodnotil zábavu pro děti, která se dělá u nás?
Je nás málo kdo to s dětmi umí. A je málo i pořadatelů, kteří jim to také umožňují. Nedavno jsem zažil, že pořadatel na den dětí uspořádal koncerty sice slavných Anety Langerové, Dana Bárty, já je mám na rozdíl od nich rád, ale rodiče s těma capartama byli zoufalí. Neustálí hluk decibelů je vyhnal domů…
Co se týče mých zkušeností, chodil na dětská představení do mateřské školky, kam chodila moje dcera a bylo to strašné! Ty většinou umělci „šmíráci“, kteří produkujících zábavu pro děti jsem totiž viděl, že je jim stydno, protože si jsou si vědomi že to neumějí. A pak jsem pochopil proč se tak děje, byli jsme na vánoční besídce naší mateřské školky a to byla katastrofa co s dětmi udělali spíš neudělali, no když nemají vkus, to je pak těžké jak mají vybrat dobré umělecké programy.
Dětí je mi líto. Je málo programů pro děti a i velká Praha nemá pro ně dost programů. To na vlastní kůži zjišťujeme, když pro dítě hledáme a ono akorát 30.000 návštěvníků v ZOO

Kde všude máte představení? Jezdíte s vlastním programem?
Úplně všude, po celé republice. Zrovna teď v sobotu
A v neděli celé odpoledne jsem ve Žďáru nad Sázavou. Ještě že jsem tzv. multifunkční umělec. Ten den tam uvádím, udělám blok pro děti, blok pro dospělé a pak jindy přijede Ivo Pešák, s nímž máme skupinu Dýza Boys a společně zazpíváme. V noci ještě přijede Pivrnec Urban a uděláme spolu přestavení pro dospělé. Takže pořadatelé tak mají za málo peněz hodně muziky!

Určitě máte nějakou zpětnou vazbu od diváků. Jak se vaše programy líbí?
Reakce jsou okamžité, lidi chodí, děkují, lidi chodí jsou rozesmáté, lidi chodí s dobrou náladou domů a to je to nejlepší ocenění. Teď nedávno se mi stala taková hezká příhoda, po představení za mnou přišla celá rodina. Jejich dítě mi nakreslilo obrázek, tatínek mě přinesl v kelímku pívo a maminka prý nevěděla co by mi dala, tak vsadila sportku a darovala mi tiket, na který jsem vyhrál tři sta korun! Ten život je ale krásnej a navíc, když si lidé takhle navzájem umí udělat vzájemně radost.

Když jste tak pracovně vytížen, máte čas na svoji rodinu?
S časem je to ošemetné. Myslím, že rodině se můžete věnovat čtyřiadvacet hodin denně bez spánku a je to pořád málo. Zjišťuji, že čím více času věnuji rodině, stejně pocit zůstává, že se ji nevěnuji málo! Musím ale říct, že teď jsem se o prázdninách o rodinu opravdu staral. Byli jsme společně na chalupě u babičky, společně na dovolené dokonce společně i v hospodě na pívu (smích). Naše šestiletá Klárka se naučila na chalupě na kole na dovče potápět, plavat a skákat do vody, takže se z ní stal nejlepší sportovec naší rodiny.

Pozorujete na Klárce, že by po vás zdědila lásku k humoru?
To se asi časem ukáže, ale humor už ví co je, sama formuluje odpovědi, aby byli když né humorné, alespon úsměvné. Jedna hláška za všechny. Zeptal jsem se jí - Tak co, Klárko, dobrý? Opáčila - trošku dobrý, ale nevadí!

A co druhá dcerka?
Kristiáně je pět měsíců a byla s námi také u moře. Bylo to fantastické a všem, kteří se bojí jet s tak malým dítětem k moři, to mohu jen doporučit.

Co vám udělalo v poslední době velkou radost?
Sluníčko a moře!

Věříte na vlastnosti lidí podle znamení zvěrokruhu?
Jsem rozený ve znamení Vah, což si myslím, že není bůhvíjak dobré znamení a vím také, že znamení fungují. Když si přečtu o svém znamení, tak je to o mně. Jsem váhavý, i když proti tomu všemožně bojuju, hlavně prací.

Sdělíte čtenářům nějaké moudro?
Jedním moudrem končívám svá dětská představení - říkám, že jsem nabyl dojmu, že jsou nejlepší děti na celém světě, a že si to mohou říkat ode dneška do svých nejdelších životů. Dávám potom dětem hádat, kdy končí dětský život a začíná život dospělého člověka. Hádají různý věk a já jim nakonec sdělím - možná, že máte pravdu, ale dětský život končí tehdy, když dítě uvidí křivdu a nezasáhne. Tak buďme celý život dětmi, ať ty křivdy z našich životů vyženeme!

Alena SoučkováAnketa - Ring

20. 1. 2006

Ring se ptá - Upír odpovídá

Existuje pokrm, který z duše nenávidíte?
ANO, ale ještě jsem ho ne…jed

Považujete instituci manželství za přežitou?
NE, až ji sám přežiju… tak si tu dělejte co chcete. Probůh, a navíc bych nechtěl chodit denně do bordelu!

Prospívají našim lesům myslivci?
ANO, ale musí se jich vypít víc!

Vzpomínáte rád na školní docházku?
ANO, páč už ji mám za sebou.Spermobanka Upíra Krejčího - vyšlo ve Super Spy

16. 1. 2006

Pondělí 16.1. 2006, 16:00

"Nikdy bych neřekl, kolik holek na mě poletí. Jsem blázen, vypadám jako skřet a přitom mi chodí spousta nabídek od žen, abych jim udělal dítě," řekl SuperSpy překvapený herec a komik Václav Upír Krejčí (50).

Zvýšený zájem opačného pohlaví o populárního srandistu Václava Upíra Krejčího přišel poté, když televize Nova těsně před Vánoci odvysílala v rámci pořadu „To nevymyslíš“ Upírovu historku. Vypráví se v ní o tom, jak neplodný muž požádal kamaráda Krejčího, aby jeho manželce udělal dítě. Povedlo se napoprvé a ženy teď známého komika bombardují dopisy a žádají ho o sperma!„Opravdu tomu nemůžu uvěřit, vždyť nejsem hezkej člověk,“ zhrozil se Krejčí. Na jedné straně ho prý zájem žen těší, na straně druhé ale vnímá obrov skou zodpovědnost.

Dcera

„Trochu mě ale štve, že tu příhodu Nova natočila jinak, než jsem ji napsal. Bylo to takhle: chodil jsem kdysi s jistou dívkou, která mě ale absolutně ignorovala.
Myslela si totiž na mnohem bohatšího a staršího přítele a toho také nakonec získala. Strašně na mě žárlil, i když jsem s jeho paní nikdy nic neměl. Jenže když se jim nedařilo počít dítě, dotlačila ho k tomu, aby ke mně zašel a poprosil mě o pomoc.
Jednoho krásného dne jsem tedy svou bývalou přítelkyni navštívil, pána jsme poslali do kina a z toho setkání vznikla nyní už dvaadvacetiletá holčička,“ pochlubil se SuperSpy Krejčí, který ale svou dceru nikdy v životě neviděl.
Jeden důvod, proč se ženy obracejí zrovna na něj, ho přece jen napadl.
„Ve spermobance ty ženy vůbec netuší, kdo byl dárcem. U mě alespoň vědí, na čem jsou. Navíc mají jistotu, že mé spermie jsou funkční,“ přemítá Upír.

Dárce

Zpráva z televize o tom, že má Václav Upír Krejčí kvalitní sperma, se brzy roznesla a komik je teď zavalen nabídkami žen, které touží být matkami.
„Už mi přišlo přes čtyřicet dopisů od paní a dívek, které mě žádají, abych jim pomohl stejně, jako před lety své známé. Odpovídám jim ale záporně. Už mám přece rodinu, ale vždy je prosím, aby mi dali vědět, jestli se jim potomka podaří počít,“ řekl SuperSpy Krejčí.

Peníze

Zoufalé ženy Krejčího zavalují takovými nabídkami, že z toho až přechází zrak!
„Jsou to různé věci a sumy. Ty dámy by mi snad daly půlku království, kdybych jim pomohl. Nejvíc mě mrzí, že vím o tolika smutných párech a nevím, jak jim pomoci, kam ty dopisy předat,“ přemítá Václav Upír Krejčí.
Baviči, kterého proslavila vousatá vizáž a kňouravý hlas, dokonce přišly už i dopisy od mužů, kteří své sperma darovali částečně neplodným párům podobně, jako kdysi on sám.
„Fascinuje mě, jak si lidé pomáhají. Vím, že ženské jsou až šílené, když je popadnou mateřské pudy. Dají pak mužům nůž na krk, aby to nějak vyřešili. Pánové se pak chudáci musejí snížit i k tomu, aby dovolili cizímu muži vlézt na ženu, kterou bezmezně milují,“ rozplývá se Krejčí.
David ZaspalBlesk.cz: 12 let spolu: Václav Krejčí a Zuzana Krejčí

28. 11. 2005

"Lítala tam krev a tituly!" popisuje známý mim Václav Upír Krejčí narození své dcery Klárky

áclav /Váhy/ & Zuzana /Panna/ Setkali jsme se v pizzerii, kde malá Klárka řádila v dětském koutku. Celé naše povídání bylo příjemně pohodové. Václav (50) a Zuzana (33) nešetřili sarkasmy a ironií, kterými rozhovor oživovali. Manželé neberou nic smrtelně vážně a zřejmě i proto se jim žije lépe. Zuzka je architektka a Václava Upíra Krejčího vídáte pokaždé jinak. Právě dokončuje knížku, je i spoluautorem scénáře k muzikálu "Všechno na Mars", kde hraje Dalibora Jandu. A nedávno bujaře oslavil své 50. narozeniny.Tihle dva zdánlivě úplně rozdílní lidé se seznámili na oslavách Mezinárodního dne dětí, kde oba vystupovali. "Jako jediná z celý hudebky jsem uměla hrát na pikolu, a tak jsem s dětmi vystupovala, i když mi bylo už 21let," vysvětluje Zuzana svoje účinkování v dechové kapele. Jejich první setkání přesně popisuje Václav: "S Nesvadbou (mim Michal Nesvadba - pozn. red.) jsme šli na jeviště a tahle škola právě sestupovala dolů. Zuzky jsem si všiml a nahlas jsem si posteskl, že když už se mi někdo líbí, tak je to mladý kuře. Ona mě slyšela a řekla, že už jí je 21 let." Vánoce už jen u tchyně První rande si dali v Praze na Můstku. Upír nadneseně říká, že stačilo koupit Zuzce boty, trochu ji ukecat a byla ruka v rukávě. Zuzka žila s rodiči, a tak ji nemusel dlouho přemlouvat, aby se nastěhovala k němu. Známý mim naučil svou partnerku vařit a od té doby už ho Zuzka u plotny neviděla. "Teplý jídlo nevyžaduju, ale jím pořád. Vstanu, do dvanácti držím dietu a pak jím, dokud neusnu," popisuje Václav svůj apetit. Vzali se po pěti letech chození, až poté, co Zuzana učinila na Václava "mírný nátlak". "Řekla jsem mu: ´buď si mě vezmeš a koupíš nový auto, nebo bude konec.´ A byla svatba," usmívá se. Za celých 7 let manželství trávili pouze jedny Vánoce úplně sami. Václav si tenkrát "dupnul", že budou spolu a nikoliv u rodičů. "Pak jsem ale zjistil, že člověk musí koupit kapra, uklízet, péct a vůbec, že je s tím strašně moc práce. Od té doby už zase chodíme ke tchyni a tchánovi, kteří všechno udělají, a my jenom slízneme vánoční smetánku. Co budu žít, nebudu to měnit," dušuje se Upír. Podvod při porodu Dcera Klára (6) se narodila rok po svatbě a Václav byl u jejího porodu úplnou náhodou. Dostal se tam jen díky personálu, který na něj nastražil malou lest. "Všem jsem si stěžovala, že můj manžel nechce být u porodu. Byl v čekárně a oni pro něj došli, že už máme dítě. Václav přišel a já teprve začínala rodit," popisuje Zuzka a Upír dodává:"Slyšel jsem nějaký řev dítěte a pan docent pro mě nechal poslat, tak jsem tam šel. Když už jsem tam byl, musel jsem se smát. Lékař říkal: ´Tlačte paní inženýrko architektko.´ A žena na to: ´Já tlačím, pane docente, já tlačím.´ Lítala tam krev a tituly!" Po tomto vyprávění si Zuzka jen posteskla, že jí manžel nepřinesl do porodnice ani kytku: "Chybí mu maminkovský element, který by mu takové věci našeptával. Dodneška s tím mám problém, protože můj muž takovéhle věci nezná." Upír však namítá: "Jako teorii to znám natolik, že bych to mohl přednášet na univerzitě, ale nějak mi to nejde převést do praxe. "Na první mateřskou dovolenou Zuzka ani nenastoupila a plynule pokračovala v práci. S druhým dítětem, které už je na cestě, bude prý postupovat úplně stejně. Upír už předem upozorňuje, že jestli se narodí syn, nebude to s ním mít jednoduché. "Nevím, co je míč. Bude to zženštilej kluk. Narostlo mi břicho, jsem starej a to si už člověk těžko zvyká. Výchovu Klárky dost vzdávám. Nemáme vztah táta-dcera, ale spíš jako by byla mojí partnerkou, nesmím jí nic říct. "Zuzka se však přehánění svého muže nebojí. Mají prý tak velký dům, že až ho konečně dostavějí, dětský pláč se k Upírovi vůbec nedonese. Navíc jim se vším pomáhá skvělá chůva Jarmilka.

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-laska-a-vztahy-laska-a-vztahy/37089/12-let-spolu-vaclav-krejci-amp-zuzana-krejci.html


: Nejnovější :: 10 :: 20 :: 30 :: 40 :: 50 :: 60 :