Václav Upír Krejčí

Režisér, scénárista, spisovatel, dramaturg, herec, komik, zpěvák, spíkr a textař

Ulice Legrace


„multifunkční projekt zábavného řešení prostoru pro všechny, kteří se chtějí bavit”

realizace: 2006
autor: Václav Upír Krejčí
záštita: Magistrát hl. města Prahy
realizátor: Upírova společnost s.r.o., Mgr. Oldřich Vodrážka, Václav Krejčí - jednatelé


Ulice Legrace
(krátká synopse projektu)

Základem projektu Ulice Legrace je postavit a provozovat opravdovou ulici s domy po obou jejích stranách, s obchůdky, bankou, divadlem, pouličními lampami, chodníky a silnicí uprostřed. Ulici, kde vás rozesměje už jen samotný pohled na všechny ty roztodivné budovy - a co teprve, když se podíváte zblízka a vyzkoušíte, co všechno nabízejí a umějí. Na ulici, ale i v domech, kde byste je nejméně čekali, můžete potkat klauny, šašky, kašpárky apod. Některé domy s Vámi budou dokonce i mluvit a jiné před Vámi naopak utíkat. Všemožných atrakcí a prodejních stánků pro děti i pro dospělé je tu nepočítaně.

Základním hnacím motorem celého projektu je najít a naplnit v současné době tolik chybějící prostor v Praze pro inovativní a zábavné volnočasové aktivity dětí a mládeže, neboť všichni víme, že: „Kdo si hraje (se baví), nezlobí!”. Netradičním pojetím zábavného prostoru se pak zároveň nenásilně postavit čelem proti všem negativním sociálním jevům dětí a mládeže.


TAKOVÝ PROJEKT SVĚT ZATÍM NEZNÁ

Ulice Legrace je svojí koncepcí jedinečnou atrakcí nejen v České republice, ale i na celém světě. Vznikla na základě myšlenky vytvořit celoroční zábavní centrum nového typu pod širou oblohou pro rodiny s dětmi, školky, školy, dětské domovy a vůbec všechny ostatní návštěvníky nebo turisty - ať jsou odkudkoliv. Ať v Praze existuje vedle návštěv ZOO, Divadla Spejbla a Hurvínka, návštěvy kin a muzikálových scén také další nová plnohodnotná atrakce, která bude umět přitáhnout nejen dětské návštěvníky, a to celoročně a opakovaně. Ulice legrace nebude rozhodně statický projekt. Každá návštěva přinese nové atrakce a jedinečné zážitky. PODPORA MAGISTRÁTU HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY …

Ulice Legrace má mimo to ambici aspirovat na další z výjimečných kulturně zábavných památek Prahy. Místem, které žádný z návštěvníků našeho hlavního města nesmí při své návštěvě či procházce vynechat. I proto je tento projekt plně podporován Magistrátem hlavního města Prahy a bude vhodnou formou prezentován partnerským městům z celého světa.


VYUŽITI A PARTNERSKÁ SPOLUPRÁCE
Možností komerčního využití celého areálu Ulice Legrace, kromě stálých atrakcí pro každodenní návštěvníky, je vskutku nepřeberné množství. Výstavy, festivaly, divadelní představení, filmové projekce, koncerty, firemní prezentace, večírky, workshopy - to vše a mnohé další. Již z tohoto výčtu a z celé povahy projektu vyplývá, že rozmanité mohou být i možnosti partnerské spolupráce. V případě vašeho zájmu rádi předložíme konkrétnější nabídky reklamního partnerství, ušité pro vás přímo na klíč (forma generálního partnerství Ulice legrace, partnerství toho kterého domu či atrakce apod.), na setkání s realizátory projektu.


PODROBNĚJŠÍ POPIS ULICE LEGRACE
adresa: ULICE LEGRACE 1 - konkrétní adresa je k jednání
lokalita: Praha 11 - Šeberov
ulice:
  • cca 30 domů
  • na konci Ulice bude stálé kryté jeviště (s možností zastřešení i hlediště)
  • šířka cca 20m a na délku cca 100-150m
stavba: - z lehčích stavebních materiálu - atraktivní, vesele barevné a plně funkční stabilní kulisy
stavba dočasného charakteru
Veškeré výše uvedené skutečnosti, ideje a návrhy jsou duševním vlastnictvím pana Václava Krejčího a Oldřicha Vodrážky - Upírova společnost, s.r.o. - jsou autorsky i obchodně zaregistrovány a jejich zneužití druhou nesmluvní stranou je nezákonné.